مصالح بومی استانداردسازی می شود

مصالح بومی استانداردسازی می شود

به گزارش سفرگو مدیرکل دفتر حفظ و احیای بناها، بافت ها و محوطه های تاریخی از استانداردسازی مصالح بومی اطلاع داد.


به گزارش سفرگو به نقل از مهر، سید هادی احمدی روئینی یان کرد: استانداردسازی مصالح بومی بر مبنای فعالیتی چندجانبه توسط وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درحال پیگیری است. مدیرکل دفتر حفظ و احیای بناها، بافت ها و محوطه های تاریخی اضافه کرد: با عنایت به این که اوج مهندسی و هنر را در استفاده از برخی مصالح نظیر خشت و سنگ در تاریخ داشتیم باید از این دانش گذشتگان استفاده بیشتری شود.
او اظهار داشت: علم نظام مهندسی ساختمان کشور یک علم وارداتی است و بدون توجه به مصالح بومی، مصالحی مانند بتن، آهن و مصالح وارداتی را مبنای کار گرفته است.
احمدی روئینی افزود: بر این اساس وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بر مبنای رسالتی که داشته به دنبال این بود که استفاده از مصالح را استانداردسازی کند.
او اظهار داشت: برای تحقق مبحث استانداردسازی مصالح به استناد قانونی که سال ۱۳۹۸ در مجلس شورای اسلامی تصویب گردید، ایجاد نظام فنی اجرایی مرمت که نظامی مستقل از نظام مهندسی ساختمان کشور است با همکاری دانشگاه شهید بهشتی شروع شد و این مهم تا آخر سال جاری به مرحله تصویب می رسد.
مدیرکل دفتر حفظ و احیای بناها، بافت ها و محوطه های تاریخی اضافه کرد: برای استانداردسازی مصالح هم قراردادی با مرکز تحقیقات ساختمان بسته شده که مصالح سنتی را استانداردسازی و مشخصات فنی مورد انتظار را اعلام کنند و این کار هم در مراحل پایانی قرار دارد.

1400/04/02
23:18:26
5.0 / 5
271
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد