معاون میراث فرهنگی استان مركزی خبر داد؛

اعلام پروسه ستاندن نشان ملی برای هنرمندان صنایع دستی استان مركزی

اعلام پروسه ستاندن نشان ملی برای هنرمندان صنایع دستی استان مركزی

به گزارش سفرگو معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی اظهار داشت: پروسه ستاندن نشان ملی هنرمندان صنایع دستی استان مرکزی اعلام و شروع شد.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی، قاسم کاظمی اظهار نمود: ثبت نام اولیه این دوره تا اختتام تیرماه سال جاری در زمینه معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی و شهرستان ها انجام می شود.
وی اضافه کرد: در همین راستا هنرمندان و تولیدکنندگان تقاضانامه مربوط را مطابق با دستورالعمل تکمیل و آثار هنری و اطلاعات مربوط به آنها را در قالب لوح فشرده توسط شخص هنرمند و یا تولیدکننده به معاونت صنایع دستی استان تا پیش از مهلت مقرر تحویل دهند.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی اشاره کرد: ۲۹ اثر صنایع دستی استان در دوره گذشته که در سال ۹۸ برگزار شده بود موفق به ستاندن نشان ملی شدند که تا حالا هنرمندان استان جمعاً موفق به دریافت ۹۴ نشان ملی و ۱۰ مهر اصالت جهانی شده اند.
کاظمی با اشاره به این که کمیته داوری نشان ملی مرغوبیت کالا هر دو سال یکبار برگزار می گردد اضافه کرد: جلسه اولیه کمیته داوری نشان ملی مرغوبیت و انتخاب آثار برتر صنایع دستی استان با هماهنگی وزارتخانه و با حضور نماینده و کارشناسان مربوطه از وزارتخانه انجام خواهد شد.
وی اضافه کرد: چهار معیار مواد اولیه بومی، قیمت متعارف، اصالت فرهنگی، نوآوری، قابلیت تولید انبوه و بازاریابی و دو پیش شرط احترام به ارزش های محیط در بکارگیری مواد و تکنیک های تولید و مسئولیت اجتماعی تولیدکننده از موارد مهم در قضاوت داوران برای انتخاب بهترین اثر به شمار می روند و هنرمندان دارای نشان ملی مرغوبیت باید برای خلق و تولید آثار هنری خود معیارها و پیش شرط لازم را رعایت نمایند.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی در ادامه اضافه کرد: متقاضیان می توانند برای ارائه آثار و تشکیل پرونده نشان مرغوبیت کالا حداکثر تا اختتام تیر ماه به معاونت صنایع دستی و هنرهای استان مرکزی مراجعه کنند.


منبع:

1400/04/05
23:09:23
5.0 / 5
271
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد