آخرین خبر از تردد در مرزهای شرقی

آخرین خبر از تردد در مرزهای شرقی

طبق اعلام مسئولان گمرک ایران هم اکنون در مرزهای شرقی که در جریان تشدید کرونا مورد توجه قرار گرفته، تردد مسافر ممنوع و هرگونه ورود در وضعیت خاص نیز با انجام تست کرونا و رعایت پروتکلهای بهداشتی انجام می شود.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، در ماه های اخیر و در جریان ورود ویروس کرونای هندی به کشور، محدودیت های بیشتری در ارتباط با مرزهای شرقی بخصوص پاکستان اعمال شد. اما طی روزهای گذشته با گسترش ویروس کرونا و بخصوص شرایط خاص در سیستان و بلوچستان و بحرانی شدن وضعیت این منطقه محدودیت های این استان تشدید شده است.

در مرز همجوار سیستان و بلوچستان تردد ممنوع است
در همین رابطه، مبحث عبور و مرور مسافران در مرز پاکستان و البته افغانستان مورد توجه قرار دارد که پیگیری آخرین وضعیت این دو مرز از لطیفی- سخنگوی گمرک ایران -با این توضیح همراه بود که هم اکنون همچنان تردد مسافر در مرز پاکستان ممنوع می باشد و تنها در مواردی خاص برای تجار و یا رانندگان کامیون های حمل کالا صورت می گیرد که آن هم با حضور نمایندگان وزارت بهداشت و انجام تست کرونا است.
وی افزود: در مرز پاکستان عموما تبادل کالا به صورت ترانشیپمنت انجام می شود و به عبارتی کامیون ها کالاها را در مرز تخلیه و توسط کشور مقصدبارگیری و وارد می شود.

در مرز افغانستان چه خبر است؟
در ارتباط با مرز افغانستان هم سخنگوی گمرک ایران اظهار داشت که در این مرز تردد مسافر محدود است اما در مرز دوغارون هم که تردد صورت می گیرد بدون انجام تست کرونا نیست و همراه با رعایت پروتکلهای بهداشتی است.
به نقل از ایشان، تبادل کالا با افغانستان هم به صورت ترانشیب منت انجام می شود.

ضرورت واکسیناسیون مرزبانان اقتصادی
سخنگوی گمرک ایران در ادامه ضمن اشاره به وضعیت فعالیت گمرکات مرزی در شرایط کرونایی اظهار داشت: از آغاز شیوع ویرورس کرونا و تمامی محدودیت هایی که وجود داشته هیچ وقت گمرکات تعطیل نشده اند، این در شرایطی است که در مدت اخیر با وجود تعطیلی که در ادارات استان سیستان و بلوچستان به علت وضعیت کرونا اعمال شده، همچنان گمرکات این استان به فعالیت خود جهت عدم توقف جریان تجارت ادامه داده اند؛ به صورتی که در این استان از چابهار تا زاهدان، پیشین، ریمدان، میرجاوه، کوهک، جالق و میلک فعال می باشند و برای انجام تشریفات ورود و خروج کالا و ترانزیت خدمات عرضه می کنند.
لطیفی با بیان اینکه با عنایت به مواجه شدن کارکنان گمرکات با اتباع خارجی، رانندگان، کالاهای تجاری و مسافران برای انجام تشریفات مسافری و ورود کالای مورد احتیاج به کشور و یا صادرات کالا در شرایط موجود اقتصادی، برخی از مرزبانان بر اثر مبتلا شدن به کرونا جان خویش را از دست داده اند اظهار داشت که انتظار می رود تا مسؤلان ذیربط بهداشتی کشور با عنایت به این مورد و اهمیت فعالیت مرزبانان اقتصادی اولویت دریافت واکسن را برای این قشر قائل شوند.
1400/04/16
12:34:32
5.0 / 5
231
تگهای خبر: خدمات , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد