معاون وزیر راه:

گردشگری دریایی در دریاچه ارومیه فعال می شود

گردشگری دریایی در دریاچه ارومیه فعال می شود

به گزارش سفرگو مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به پس روی آب دریاچه ارومیه طی یک دهه گذشته و پایین آمدن تراز آب اظهار داشت: اولویت ما در بنادر گلمانخانه و شرفخانه ایجاد راه دسترسی به آب دریاچه است.به گزارش سفرگو به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در نشست شورای معاونان این سازمان در یکی از بنادر دریاچه ارومیه، اشاره کرد: بنظر می رسد بجای کشاندن آب به ساحل، باتوجه به مشخص نبودن رفتار تراز آب در دریاچه ارومیه، ایجاد پل دسترسی، راه حل مناسب تری است چونکه تبعات زیست محیطی کمتری دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیشینه حضور سازمان بنادر در بنادر شرفخانه و گلمانخانه از پیش از سال ۱۳۴۱ شمسی، اظهار نمود: ضرورت دارد سازمان بنادر به سهم خود به سمت احیای کارهای دریایی بنادر یاد شده اقدام نماید و امید را به خانواده ها برگرداند.
راستاد اضافه کرد: با وجود این که یک مقطع زمانی در این دریاچه، فعالیت جابه جایی بار و مسافر انجام می شد، اما در وضعیت فعلی باتوجه به مختصات فعلی آب دریای ارومیه ایجاد پل دسترسی و احیای گردشگری دریایی کار بزرگی است.
وی با اشاره طرح مطالعات بندر ارومیه و ضرورت برنامه ریزی در این خصوص، اظهار داشت: ساخت شناور مناسب تفریحی در این دریاچه، توسط معاونت دریایی در دست بررسی می باشد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در صورت ایجاد پل دسترسی و اجرای طرح مطالعاتی بندر ارومیه، این سازمان تسهیلات ویژه برای ساخت شناور در اختیار سرمایه گذاران داخلی قرار می دهد.

1400/04/18
21:53:21
5.0 / 5
253
تگهای خبر: گردشگری , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد