گزارش ها برای حمایت بیشتر از ایران به برلین فرستاده می گردد

گزارش ها برای حمایت بیشتر از ایران به برلین فرستاده می گردد

سفرگو: در دیدار معاون میراث فرهنگی كشور و سفیرآلمان در ایران، بر توسعه و ارتقای علمی پروژه های مشترك میراث فرهنگی كشور تاكید و از سفیر آلمان برای بازدید از محوطه ها و پروژه های مشترك ایران و آلمان در خوزستان و كرمان دعوت شد.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در دیدار با سفیر آلمان و تیم همراه او، بر پیشینه همكاری های دوجانبه ایران و آلمان در پروژه های مشترك میراث فرهنگی كشور اشاره نمود و اضافه كرد: در سال های گذشته اقدامات مرمتی، حفاظتی و دیرینه شناسی مختلفی از جانب هیات های مجرب آلمانی و كارشناسان ایرانی انجام شده است.

وی ادامه داد: كارشناسان آلمانی با بهره گیری از تكنولوژی های نوین در زمینه استقامت بخشی خانه "سیستانی" در بم، ساختار ایوان غربی تخت سلیمان، رفع خطر و استقامت بخشی جداره های سازه های آبی ـ تاریخی شوشتر، میدان نقش جهان اصفهان، مطالعه و مرمت گنبد چینی خانه بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی همكاری بسیار خوبی با كارشناسان ایرانی داشته اند كه به علت اعتماد و سوابق قابل توجه امیدواریم این همكاری ها در دیگر پایگاه ها و محوطه های تاریخی ایران تداوم داشته باشد.

ابراز علاقمندی سفیر آلمان در ایران برای انجام پروژه های مشترك مرمتی با ایران

به گزارش روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری "میشائل كلور برشتولد" سفیرآلمان در ایران نیز از فعالیت های علمی كارشناسان ایرانی و آلمانی استقبال كرد و اظهار داشت: با عنایت به اقدامات مرمتی هیات های آلمانی در ارگ بم یكی از اولویت های اصلی، بازدید از بم و حضور در جشن افتتاحیه خانه سیستانی بعد از اقدامات استقامت بخشی آن است كه با همكاری دانشگاه درسدن آلمان و به سرپرستی پرفسور "یگر" انجام شد.

او همینطور علاقمندی خویش را از دیگر پروژه های مشترك مرمتی با ایران اعلام نمود.

برشتولد همینطور از هر گونه همكاری كه بتواند سبب ارتقای پروژه های میراث فرهنگی ایران شود استقبال كرد و اضافه كرد: سفارت آلمان در ایران هر گونه كمكی كه بتواند برای توسعه علمی و ارتقای پروژه های مشترك انجام دهد، دریغ نمی نماید.

وی اعلام نمود: پس از بازدید از این پروژه ها گزارش مكتوبی برای نمایندگان در برلین ارسال خواهد شد، این گزارش ها زمینه ای برای حمایت های بیشتر فراهم می كند.

علاوه بر عرضه ی توضیحاتی كه پرفسور یگر در انتها این جلسه در مورد مباحث فنی كه تابحال در ایران و محوطه های جهانی انجام داد، طالبیان هم تاكید كرد؛ «سفیر آلمان در ایران به همراه هیاتی از كارشناسان می توانند در مرحله ی نخست از محوطه ها و پروژه های مشترك ایران و آلمان در خوزستان و كرمان بازدید نمایند. »
1396/11/03
13:37:09
5.0 / 5
1762
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد