سویه جدید کرونا و عدم اطمینان از گردشگری

سویه جدید کرونا و عدم اطمینان از گردشگری

سفرگو: خراسان رضوی همه گیری ویروس کرونا در سال 2021 نیز با از دست دادن دو تریلیون دلار در بخش گردشگری همراه خواهد بود و سازمان گردشگری جهانی احیاء این بخش را شکننده و آرام اعلام نمود.


به نقل از ویفروم، نتایج بررسی ها نشان داده است که تعداد گردشگران بین المللی در سال ۲۰۲۱ نیز بین ۷۰ تا ۷۵ درصد کمتر از سال ۲۰۱۹ و آمار گردشگران به آسیا و اقیانوسیه تا ۹۵ درصد کم شده است.
برمبنای آخرین پیش بینی سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد (UNWTO)، این میزان کاهش در سال ۲۰۲۰ نیز موجب شد تا بخش گردشگری یکی از بخش های باشد که بیشترین لطمه را از بحران کرونا متحمل شد و باوجود پیشرفت های اخیر، نتایج بررسی ها هشدار می دهد که تقاضا برای سفر می تواند تحت تاثیر نرخ نابرابر واکسیناسیون در سراسر جهان و سویه های جدید کووید- ۱۹ و ایجاد محدودیت های جدید سفر در بعضی از کشورها قرار گیرد.
در چند روز گذشته، ظهور سویه اُمیکرون (Omicron) ده ها کشور را به بازگرداندن محدودیت ها برای ورود یا به تاخیر انداختن روال عادی در قوانین سفر و آزمایش کووید- ۱۹ سوق داده که منجر به عدم اطمینان گسترده برای مسافران فصل تعطیلات در سراسر جهان شده است البته جهش قیمت نفت و اختلال در زنجیره تامین جهانی نیز تاثیر خودرا گذاشته است.
سازمان جهانی گردشگری دریافت، بااینکه در ماه جولای تا سپتامبر سال جاری در مقایسه با زمان مشابه سال ۲۰۲۰ افزایش ۵۸ درصد ورود گردشگران ثبت شده است اما ۶۴ درصد کمتر از سال ۲۰۱۹ است.
ورودی ها در ماه های آگوست و سپتامبر، ۶۳ درصد کمتر از سال ۲۰۱۹ بود که بالاترین نتیجه ماهانه از زمان شروع همه گیری ویروس کروناست. ورود گردشگران بین المللی در سراسر جهان بین ژانویه و سپتامبر ۲۰۲۱ در مقایسه با سال ۲۰۲۰، ۲۰ درصد کمتر بود که نسبت به کاهش ۵۴ درصدی در ۶ ماهه اول سال بهبود آشکاری داشت.
زوراب پولولیکاشویلی، دبیر کل UNWTO اظهار داشت: داده های سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ دلگرم کننده است با این وجود، ورود گردشگران هنوز ۷۶ درصد پایین تر از سطح پیش از همه گیری است و نتایج در مناطق مختلف جهانی یکسان نیست.
البته تعداد ورودی ها در بعضی از مناطق مانند اروپای جنوبی و مدیترانه، دریای کارائیب، آمریکای شمالی و مرکزی در ۹ ماهه اول سال ۲۰۲۱ در حقیقت بالاتر از سطح سال ۲۰۲۰ بوده است.
آفریقا و خاورمیانه نیز به ترتیب ۷۴ درصد و ۸۱ درصد کاهش را در سه ماهه سوم نسبت به سال ۲۰۱۹ ثبت کردند اما کرواسی، مکزیک و ترکیه بیشترین بهبود را در دوره جولای تا سپتامبر نشان دادند.
ورود گردشگران بین المللی فصل تابستان در نیمکره شمالی در خیلی از کشورها به سبب افزایش اعتماد به سفر، واکسیناسیون سریع و کاهش محدودیت ها بازگشت کرد همین طور در اروپا، گواهی دیجیتال کووید اتحادیه اروپا به تسهیل سفر در اتحادیه اروپا کمک کرده است.
منبع:

1400/09/11
14:37:46
5.0 / 5
235
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد