چرا زوار سوریه بطور مستقیم از مشهد اعزام نمی شوند؟

چرا زوار سوریه بطور مستقیم از مشهد اعزام نمی شوند؟

به گزارش سفرگو خراسان رضوی مدیر کل حج و زیارت خراسان رضوی اظهار داشت: به سبب تعداد پایین زوار سوریه و نبود پرواز اختصاصی از مشهد زوار باید از تهران به سوریه اعزام شوند.جواد شاد در گفت و گو با ایسنا درباب شروع سفرهای زیارتی سوریه از مشهد اظهار نمود: برمبنای تدابیر صورت گرفته مقرر است ۲ ایستگاه پروازی جهت اعزام زوار به سوریه برای زیارت حضرات زینب(س) و رقیه(س) عملیاتی شود و با توجه به این که هنوز زیرساخت های لازم برای اعزام زوار از مشهد فراهم نشده، زوار خراسانی بعد از ثبت نام در دفاتر زیارتی تحت نظارت سازمان حج و زیارت در مشهد بوسیله تهران اعزام خواهند شد.

وی اضافه کرد: برای اعزام مستقیم زوار به سوریه یک شرکت هواپیمایی از مشهد باید برای اعزام زوار به دمشق اعلام آمادگی کند؛ ما نیز درخواست داده ایم و پیگیری های لازم صورت گرفته است. بمحض این که یک شرکت هواپیمایی به ما تعهد پروازی بدهد، امکان برقراری پرواز مستقیم از مشهد به دمشق فراهم خواهد شد.

مدیر کل حج و زیارت خراسان رضوی اظهار داشت: هم اکنون اعزام زوار از فرودگاه امام(ره) تهران انجام می شود. پیش تر سازمان حج و زیارت اعلام نموده بود که در صورت به حد نصاب رسیدن تعداد زوار و متقاضیان در سایر استانها، امکان برنامه ریزی و اعزام زوار از استانها نیز فراهم خواهد شد. به سبب پایین بودن تعداد زوار سوریه در مشهد و عدم اختصاص یک لاین پروازی مستقیم به دمشق سبب شده تا اعزام زوار خراسانی به سوریه بوسیله تهران صورت گیرد.

شاد افزود: البته زوار زیادی برای سفر زیارتی به سوریه تمایل دارند اما هزینه های بالای این سفر زیارتی سبب شده شاهد استقبال پایین زوار از این سفر باشیم. امیدوار هستم شرکت های هواپیمایی نیز قیمت بلیت های خودرا کاهش دهند و همین طور با کاهش نرخ ارز هزینه این سفر کم شود و این مساله حل شود.

وی اشاره کرد: سازمان حج و زیارت هزینه یک سفر زیارتی به سوریه را حدودا حدود ۹ تا ۱۰ میلیون تومان برنامه ریزی کرده که هزینه سفر زوار خراسانی از این مقدار حدودا یک میلیون تومان بیشتر خواهد شد.

مدیر کل حج و زیارت خراسان رضوی درباب پروتکلهای بهداشتی اعزام زوار در این سفر زیارتی اشاره کرد: واکسیناسیون و تست منفی کرونا قبل از اعزام به سوریه و بازگشت به ایران از پروتکل هایی است که برای این سفر در نظر گرفته شده است.

سفرهای زیارتی سوریه در سال ۱۳۹۱ با شروع جنگ داخلی سوریه متوقف و در سال ۱۳۹۸ این سفرها بصورت محدود از سر گرفته شد اما با همه گیری ویروس کرونا بار دیگر متوقف گردید.

منبع:

1400/10/19
22:15:28
5.0 / 5
113
تگهای خبر: سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد