پیشنهاد ضرغامی به سردار كارگر

راهیان نور فقط مناطق جنگی را نبینند

راهیان نور فقط مناطق جنگی را نبینند

عزت الله ضرغامی به رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس پیشنهاد کرد: راهیان نور فقط مناطق جنگی را نبینند، جاذبه های دیگر را هم ببینند، و تفریحات و سرگرمی هایی مانند دیدن مناظر طبیعی برای آنها درنظر گرفته شود.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در همایش سراسری مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، اظهار داشت: راهیان نور در جنوب سابقه دارد و باید در غرب نیز تقویت شود. پیشنهاد من برای سردار کارگر این است که جاذبه های تکمیلی برای این برنامه در نظر بگیریم و ما باید با کمک بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس بطور مرتب آنرا توسعه دهیم، یعنی جوانانی که برای بازدید به منطقه جنوب سفر می کنند فقط مناطق جنگی را نبینند، بلکه در کنار آن جاذبه های دیگر باید داشته باشیم و تفریحات و سرگرمی مانند دیدن مناظر طبیعی برای آنها در نظر بگیریم. این نوع گردشگری باید خانواده محور باشد.
ضرغامی با اشاره به اینکه دو موضوع را با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خواهیم داشت، اضافه کرد: یک موضوع آن در زمینه گردشگری و در رابطه با این بنیاد است، «گردشگری دفاع مقدس»، «گردشگری جنگ» یا «گردشگری مقاومت». البته گردشگری مقاومت را در سطح منطقه ای و جهانی خواهیم دید
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: وقتی شما راهیان نور را راه اندازی می کنید و هفت میلیون نفر از آن بازدید می کنند، نشان دهنده ارزش های دفاع مقدس است و تاثیرات معنوی دارد. حوزه ای که بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کار می کند حوزه کاملا مقدس و متفاوتی است. کوچکترین کاری که می کنید به تعبیر قرآن برکاتش چندین برابر است. هر بذری که می کارید، برکت آن به سبب خون های پاک شهیدان است.

اشاعه ارزش های انقلاب اسلامی بوسیله بوم گردی
او افزود: موضوع دومی که ما با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خواهیم داشت در زمینه بوم گردی است. این حوزه بسیار مهمست و اگر درست برنامه ریزی نماییم در اشاعه ارزش های انقلاب اسلامی می تواند بسیار مؤثر باشد.
ضرغامی اظهار داشت: در زمینه گردشگری مشکل مراکز اقامتی داریم. برای افزایش تخت های اقامتی تسهیلات می گیریم و به این بخش کمک خواهیم کرد. دولت علی رغم مشکلات اعتباری که دارد، تسهیلات و وام های ارزان برای فعالان در نظر گرفته است. تبصره ۱۸ یکی از راه های مهمی است که ما در سه ماهه اخیر آنرا فعال کردیم و نخستین دستگاهی که بیشترین عملکرد را در مورد این تبصره داشته، وزارت میراث فرهنگی بوده است.
وی در ادامه این همایش که در موزه دفاع مقدس برگزار شد، با اشاره به اینکه دفاع مقدس یکی از مهم ترین و سرنوشت سازترین مقاطع این ملت بزرگ بوده است، اظهار نمود: سالگرد عملیات کربلای پنج است. دستاوردهای این عملیات زیاد بوده و هزینه های آن نیز کم نبوده است. برای کارهای بزرگ باید هزینه داد. در طول تاریخ کارهای بزرگی که انجام شده، هزینه های خودش را هم داشته است. کسی که باید تنور این تحلیل را گرم نگاه دارد شما هستید.
ضرغامی همین طور اظهار داشت: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مصداق تامِ میراث فرهنگی است، یعنی حاکمیت و نظام، وظیفه حفظ میراث فرهنگی را بر عهده دارند و مصداق بارز آن آثار و ارزش های دفاع مقدس است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، دفاع مقدس را یک پدیده تاریخی، ویژه و بی بدیل دانست و اضافه کرد: این پدیده خروجی ها و دستاوردهای زیادی دارد که یکی از آنها بطور قطع وحدت و انسجام ملی است.
عضو کابینه دولت سیزدهم در ادامه اظهار داشت: در طول تاریخ سیاسی کشور و در سالیان گذشته، هر وقت شکافی عمیق ایجاد شده، دفاع مقدس آمده و آن شکاف را پر کرده است. بعنوان مثال بعد از جریان دوم خرداد موضع گیری های مختلفی انجام شد که شهادت صیاد شیرازی و تشییع پیکر آن شهید والامقام ورق را در سطح ملی برگرداند. شهادت او مشابه عملیات ثامن الائمه (ع) است. این حادثه مدام تکرار می شود و برکتی است که مربوط به دفاع مقدس است. شهادت حاج قاسم سلیمانی مصداق تام آن بود و تشییع پیکر آن شهید بزرگوار، بزرگ ترین رفراندوم عملی تاریخ بود که همه عاشقانه آمدند.
ضرغامی همین طور اظهار نمود: اگر داریم ارزش های دفاع مقدس را حفظ می نماییم، نخست بدانیم ارزش دفاع مقدس همین انسجام و وحدت ملی است. به نام دفاع مقدس بعضی ها نیایند و جامعه را گرفتار تفرقه کنند. ما نسبت به این مساله هم وظیفه داریم. یک دفعه رهبر معظم انقلاب در سال ۸۸ با سه گروه به اقتضای همان زمان مرزبندی کردند. به جز این سه گروه، مرزبندی نداریم. فقط یک جامعه ایرانی داریم. جامعه ای که عاشق کشور، آب و خاک، ارزش ها و قهرمان های ملی اش است و مردم هستند.1400/10/23
12:13:04
5.0 / 5
80
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد