نشست زمین قلعه فلک الافلاک

نشست زمین قلعه فلک الافلاک

به گزارش سفرگو لرستان نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: زمین قلعه فلک الافلاک نشست کرده و در خطر تخریب است.


مهرداد ویس کرمی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: در جلسه ای که با مهندسان و متخصصان عمران لرستان در اتاق تجاری خرم آباد انجام شد یکی از این افراد موضوع در خطر بودن قلعه فلک الافلاک را بیان کرد.
وی افزود: پس از مصاحبه من در این رابطه متخصصان نقشه برداری کشور بوسیله ماهواره موضوع را بررسی کردند و بر طبق نظر کارشناسی آنان حدود دو سانتی متر در طول سه سال اخیر زمین قلعه فلک الافلاک نشست کرده و در خطر تخریب است.
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نامه ای به وزیر گردشگری، استاندار لرستان و مدیرکل میراث استان ارسال کردم که حتما یک مرکز ژئودینامیک در محل قلعه فلک الافلاک مستقر شود.
ویس کرمی عنوان کرد: اگر استانداری و میراث فرهنگی لرستان ۱۶۰ میلیون تومان هزینه راه اندازی این مرکز را تامین کنند تا نقشه برداری و پایش مداوم قلعه فلک الافلاک انجام و شاهد فاجعه گردشگری و تاریخی در لرستان نباشیم.
وی اشاره کرد: این اعتبار باید تامین گردد و با تخصیص آن این مرکز استقرار پیدا خواهد و مابقی کار را وزارت میراث و گردشگری انجام خواهند داد.
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه سازمان نقشه برداری نیز در این رابطه اعلام همکاری کرده اند، اظهار داشت: حتما ایجاد مرکز ژئودینامیک باید انجام و مقاوم سازی صورت گیرد.
ویس کرمی بیان کرد: موضوع نشست زمین این اثر طبیعی کاملا بصورت علمی و تخصصی رصد شده و شعار نیست.
منبع:

1400/11/03
23:55:39
5.0 / 5
274
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد