استاندار خراسان رضوی:

جذب سرمایه گذار مردمی در زمینه زیارت برای کاشمر پیگیری می شود

جذب سرمایه گذار مردمی در زمینه زیارت برای کاشمر پیگیری می شود

به گزارش سفرگو کاشمر ـ استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: جذب سرمایه گذار مردمی در زمینه گردشگری زیارت برای کاشمر را پیگیری می نماییم.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، یعقوبعلی نظری شامگاه جمعه در برنامه پایانی سفر به کاشمر در جمع خبرنگاران بر پیگیری و شتاب بخشی جهت جذب سرمایه گذاری مردمی و بخش خصوصی در امتداد توسعه گردشگری زیارت برای این شهرستان تاکید و اظهار نمود: اشکالات مربوط به قطعه اول جاده کاشمر به شادمهر واصلاح پل های زیرگذر و سهولت دسترسی اهالی روستاهای اطراف در این راه را بمحض رسیدن به مرکز استان به مسئولان مربوطه ابلاغ می نماییم که در امتداد رفع اشکالات قطعه اول این محور به زودی اقدام نمایند.
استاندار خراسان رضوی در حوزه زیرساخت های گردشگری منطقه اظهار داشت: آمادگی داریم سرمایه گذاران باتوجه به ظرفیت زیارتی و گردشگری که در منطقه فراهم هست تشویق به سرمایه گذاری شوند و ما هم زمینه سرمایه گذاری مردمی و بخش خصوصی را فراهم نماییم.
وی اظهار داشت: در این سفر موضوعات و مشکلات گوناگون ی از نظر اجرائی از طرف فعالان اقتصادی و فرهنگی شهرستان عنوان شد که برای همه آنها در برنامه های استانی و پروژه های مربوط به سفر ریاست جمهوری و پروژه های ملی تصمیماتی و زمینه اجرائی شدن آها را فراهم می نماییم.
نظری بیان کرد: اهم آنها جاده شادمهر به بردسکن است که مورد تاکید مردم منطقه قرار دارد وقطعه اول آن مربوط به سه راهی شادمهر تا کاشمر قسمتی از آن اجرا شده و امیدواریم کل پروژه مسیر تا هفته دولت سال ۱۴۰۲ به بهره برداری برسد.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به اهمیت موضوع مسکن اظهار داشت: در امتداد اجرای طرح نهضت ملی مسکن زمین را مورد تأیید نهایی قرار دادیم و تایک ماه آتی عملیات اجرائی حدود دو تا سه هزار ظرفیت مسکن بنا به نیاز شروع می شود.
وی در زمینه مشکلات اقتصادی شهرستان اظهار داشت: شهرک صنعتی کاشمر بامشکل برق و تصفیه مواجه می باشد که برای رفع هر دو این مشکلات تصمیم گیری هایی شد.
نظری ضمن ابراز امیدواری اضافه کرد: با برنامه ریزی و مصوبات این سفر قسمتی از مشکلات این شهرستان در بخش شهری و روستایی حل شود.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به لزوم توجه به روستاها اضافه کرد: در بخش روستایی نیز در ۱۴ روستا طرح هادی بازبینی خواهد شد و تعداد ۵ روستا راه روستایی آن بهسازی می شود.
وی با اشاره به طرح هدفمندی یارانه ها اضافه کرد: چهارقلم کالا که مشول یارانه بودند با اجرای طرح مردمی سازی یارانه از این شرایط خارج شد که طبیعی است در تغییر وضعیت برخی مشکلات به وجود می آید و امیدواریم در طول زمان به تعادل برسیم.
نظری بامداد جمعه به کاشمر سفر کرد؛ بازدید پروژه دو بانده شدن مسیر شادمهر به کاشمر، حضور در گلزار شهدای زیارتگاه شهید مدرس و بازدید از موزه زیارتگاه، نشست با تشکلهای مردمی، انقلابی، فرهنگی و اجتماعی و فعالان اقتصادی، دیدار با مردم، حضور در نمازجمعه ریال بازدید از بلوک زایمانی بیمارستان حضرت ابالفضل کاشمر، حضور در منزل خانواده های شهیدان عاصمی و زاده اکبر و همین طور دیدار با دو خانواده تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد در روستای تربقان و بازدید از کارخانه روغن پروسه خراسان و نشست خبری از برنامه های سفر یک روزه استاندار به این شهرستان بود.
در این سفر معاونان استاندار و برخی از مدیران کل دستگاه های اجرائی استان حضور داشتند که در نشست هایی در قالب میزخدمت و دیدار مردمی به بررسی مشکلات آنها پرداختند.


منبع:

1401/03/30
07:54:51
5.0 / 5
39
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد