یك عضو كمیسیون عمران مجلس بیان كرد

ناوگان حمل و نقل کشور در وضعیتی نیست که در بازه دراز مدت بلیط بفروشد

ناوگان حمل و نقل کشور در وضعیتی نیست که در بازه دراز مدت بلیط بفروشد

به گزارش سفرگو، یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وضعیت ناوگان حمل و نقل کشور بخصوص در حوزه هوایی به نحوی نیست که انتظار داشته باشیم برای بازه دراز مدت برنامه ریزی کرده و بلیط پیش فروش کند.


رحمت الله فیروزی پوربادی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به وضعیت پیش فروش بلیط قطار و هواپیما در سطح کشور، بیان نمود: متاسفانه شاهد می باشیم که پیش فروش بلیط قطار و هواپیما برای یک بازه کوتاه مدت صورت می گیرد. علت آن هم به این باز می گردد که وضعیت ناوگان حمل و نقل کشور در حدی نیست که بتواند برای ۶ ماه آینده برنامه ریزی کند. شرایط هر روز درحال تغییر است و ناوگان حمل و نقل صرفاً در بازه کوتاه مدت توان برنامه ریزی دارد.

برخی از شرکتهای هواپیمایی تنها با چند هواپیما درحال فعالیت هستند
ایشان در ادامه اظهار نمود: مثلاً اگر برای چند ماه آینده بلیط فروخته شود و هواپیما مشکل پیدا کند شرکت هواپیما دیگری ندارد که بخواهد آنرا جایگزین کند. فعلاً ما در شرایطی نیستیم که بتوانیم برای ماههای آینده انتظار برنامه ریزی از ناوگان هوایی یا ریلی داشته باشیم. امروز بعضی از شرکتهای هواپیمایی ما سه الی چهار هواپیما درحال فعالیت هستند و ما نمی توانیم از آنها انتظار برنامه ریزی برای فروش بلیط در دراز مدت را داشته باشیم.

باید ناوگان حمل و نقل کشور تقویت شود
نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: زمانی می توانیم این کار را رقم بزنیم که شرکتهای حمل و نقل ما تقویت شده و بعنوان مثال یک شرکت خودش ۱۰۰ هواپیما داشته باشد. فعلاً با وضعیت ناوگان این امکان وجود ندارد. باید ناوگان حمل و نقل کشور تقویت شود تا بتوانیم در دراز مدت هم برنامه ریزی انجام دهیم. بطور قطع این مورد در تقویت صنعت توریسم هم نقش آفرین خواهد بود.
منبع:

1401/06/29
11:51:05
5.0 / 5
207
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد