مدیرعامل انجمن جهانی سفر و خوراك عنوان كرد؛

چهار برابر شدن هزینه سفرهای طولانی

چهار برابر شدن هزینه سفرهای طولانی

به گزارش سفرگو، هزینه سفرهای طولانی چهار برابر شده و مردم تمایل دارند به جای سفرهای طولانی و گران به سفرهای کوتاه و ارزان بروند.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، دومین رویداد سراسری ایران و گردشگری خوراک در سده نو قبل از ظهر امروز در سالن همایش های صدا و سیما اجرا شد.
در این مراسم ایمان مصدری مدیرعامل سازمان متخصصان ایران اظهار داشت: فضاهای گردشگری می توانند در اشتغالزایی و توسعه فضای اشتغال و فرهنگ سازی و بهره گیری از بخش خصوصی نقش مؤثری داشته باشند. پیشنهاد می کنم این مساله در وزارت میراث فرهنگی سرعت قوی تری پیدا کند. من از همین جا دعوت می کنم اگر تشخیص دادید که مهمست فدراسیون متاورس را ایجاد کنید.
وی اضافه کرد: امروز رونمایی از کتاب متاگشت را داریم این نخستین کتاب در زمینه متاورس و گردشگریست. هم اکنون گردشگری داخلی برای خیلی از مردم سخت شده است بدین سبب حضور ما در فضای متاورس بسیار اهمیت دارد.
مصدری اشاره کرد: پیشنهاد خانه گردشگری را داده ایم امیدوار هستم این پیشنهاد هم اجرائی شود تا بخش خصوصی مانند اتاق تجاری فعال شود.
هزینه سفرهای طولانی در جهان ۴ برابر شده است
در ادامه «اریک ولف» مدیرعامل انجمن جهانی سفر و خوراک در پیامی برای این همایش اظهار داشت: در آینده با تغییراتی در زمینه توسعه گردشگری داخلی و کاهش سفرهای داخلی رو به رو خواهیم بود.
وی اشاره کرد: حالا هزینه سفرهای طولانی چهار برابر شده است و مردم تمایل دارند بجای سفرهای طولانی و گران به سفرهای کوتاه و ارزان بروند. پیش بینی می شود در سال ۲۰۲۳ باتوجه به میل مردم به سفر، مدل سفرها تغییر کند. مردم به سفرهای مسئولانه بیشتر اهمیت می دهند. این که کدام رستوران کمتر پلاستیک مصرف می کند یا کدام مرکز اقامتی به مشتری اهمیت می دهد برای گردشگران مهم خواهد بود.
در اختتام این برنامه که وزیر آموزش وپرورش نیز حضور پیدا کرد از افراد فعال در زمینه گردشگری خوراک بالاترین مقالات و بالاترین سرآشپزها تقدیر گردید. همین طور نشان نوروز به وزرای آموزش وپرورش و میراث فرهنگی اهدا شد.


منبع:

1401/07/11
09:54:19
5.0 / 5
93
تگهای خبر: آموزش , سفر , فرهنگی , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد