ورود ممنوع ها به قطر

ورود ممنوع ها به قطر

سفرگو: گردشگران از سراسر جهان درحالی برای تماشای جام جهانی ۲۰۲۲ راهی قطر می شوند که ناآگاهی از قوانین سفر به این کشور می تواند برای مسافران مشکلاتی را بوجود آورد.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، بنابر اعلام اداره گمرک دولت قطر، مسافران بعد از دریافت چمدان هایشان می توانند با عبور از بخش گمرک از فضای فرودگاه بیرون بروند. در فرودگاه دومسیر گمرکی برای انتخاب وجود دارد؛ اگر فرد چیزی برای اظهار به گمرک ندارد کانال سبز را انتخاب می کند، در غیر این صورت باید از مسیر قرمز حرکت کنند. سفارش شده است، اگر "چیزی برای اعلام و اظهار" دارید، کانال قرمز را انتخاب کنید.
اما مطابق قانون قطر ورود چه چیزهای به این کشور ممنوع است:
مشروبات الکلی (به هیچ عنوان) ارز، جواهرات و سنگ های قیمتی (بیش از حد مجاز) ـ طبق اعلام اداره گمرکِ قطر ورود و خروج بیشتر از ۵۰ هزار ریال قطر (معادل حدود ۱۶ هزار دلار و یا ۵۷۰ میلیون تومان به نرخ روز) از مرزهای این کشور باید به اداره گمرک اظهار شود. سلاح گرم مواد مخدر بیشتر از ۴۰۰ نخ سیگار در اختیار داشتن وسایل شخصی و هدایایی که ارزش آنها بیشتر از ۳۰۰۰ ریال قطر (۸۲۵ دلار آمریکا یا حدود ۳۰ میلیون تومان) باشد. فراورده های گوشت خوک چمدان، وسایل شخصی و هدایایی که توسط مسافران به قطر وارد می شود، برای معافیت از هزینه اضافی گمرک باید دارای شرایط زیر باشند:
اثاثیه و هدایا باید به صورت شخصی و در مقادیر غیرتجاری باشد. اثاثیه و هدایای مذکور مشمول مقررات ممنوعیت و محدودیت مندرج در قانون گمرک و سایر قوانین نباشد. ارزش یک هدیه نباید بیشتر از ۳۰۰۰ ریال قطر (۸۲۵ دلار آمریکا یا حدود ۳۰ میلیون تومان) باشد. تعداد سیگارهای مشمول معافیت نباید از (۴۰۰) چهارصد نخ تجاوز کند و میتوان آنرا با ۲۰ سیگار برگ یا ۳۰۰ گرم تنباکوی خرد شده برای پیپ یا ۵۰۰ گرم تنباکوی خام جایگزین کرد، مشروط بر اینکه ارزش آن از سه هزار (۳۰۰۰) ریال قطری بیشتر نباشد. در صورتیکه ارزش آنها بیشتر از مقدار تعیین شده باشد، حقوق گمرکی بابت این افزایش دریافت می شود.
خودداری از تسلیم اظهارنامه، عرضه اطلاعات نادرست یا خودداری از عرضه اطلاعات تکمیلی به گمرک در مورد منبع ارز، اسناد مالی قابل معامله، فلزات گرانبها یا سنگ های قیمتی مشمول مجازات حبس حداکثر تا سه سال یا جزای نقدی بین ۱۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار ریال قطری (حدود ۲۷ هزار تا ۱۳۷ هزار دلار) یا دو برابر وجوه منتقل شده به همراه ضبظ اموال خواهد بود.
منبع:

1401/08/24
09:05:17
5.0 / 5
350
تگهای خبر: سفر , فضا , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد