معاون گردشگری طرح ساماندهی تعطیلات را تشریح کرد

معاون گردشگری طرح ساماندهی تعطیلات را تشریح کرد

به گزارش سفرگو، معاون گردشگری طرح ساماندهی تعطیلات را تشریح گروه و آنرا مهم دانست.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، علی اصغر شالبافیان ضمن اشاره به دو راهبرد توزیع زمانی و مکانی سفر در جهت توسعه گردشگری داخلی، خاطرنشان کرد: معرفی مقاصد مکمل و جایگزین در روزهای اوج سفر همینطور طرح سازمان دهی تعطیلات با هماهنگی وزارت خانه های ورزش و جوانان و آموزش و پرورش همینطور سازمان اداری استخدامی کشور و معاونت حقوقی رئیس جمهوری در دستور کار معاونت گردشگری قرار گرفته است.
او ضمن اشاره به پیگیری طرح ساماندهی تعطیلات با دو رویکرد استفاده بهتر از تعطیلات رسمی کشور برای رونق حوزه گردشگری و اضافه شدن یک روز به تعطیلات هفتگی، خاطرنشان کرد: بخشی از این مأموریت در اصلاح ماده ۸۷ مدیریت خدمات کشوری که در دستور کار دولت قرار داشت، پیگیری و نهایتا طی جلسات مختلف در تاریخ ۱۸ آبان ماه سالجاری توسط هیئت وزیران تصویب و توسط رئیس جمهوری در چارچوب لایحه ای برای تصویب تقدیم مجلس شد.
معاون گردشگری کشور با اشاره به اینکه تمامی هدف طرح سامان دهی تعطیلات در اصلاح ماده ۸۷ مدیریت خدمات کشور محقق نمی شد، اضافه کرد: در سند تحول دولت تکلیفی برای معاونت حقوقی رئیس جمهوری تعیین شده بود که این فرصت را برای ما ایجاد کرد، بقیه اجزای طرح سامان دهی تعطیلات در چارچوب تشکیل کارگروهی در دستور کار قرار بگیرد.
شالبافیان در توضیح اهمیت پیگیری این طرح بیان نمود: اجرای طرح ساماندهی تعطیلات می تواند فرصتی برای سفرهای کوتاه مدت به شهرها و روستاهای کم تر شناخته شده اطراف شهرهای بزرگ را فراهم آورد. با عنایت به این که هم اکنون برخی شهرهای بزرگ تنها یک روز تعطیل دارند، امکان برنامه ریزی چنین سفرهایی وجود ندارد.
او این طرح را در درون زا کردن اقتصاد گردشگری امری مهم عنوان نمود و اضافه کرد: چنین سفرهای کوتاه مدتی می تواند به رونق کسب وکارهای منطقه ای همینطور معرفی مقاصد کم تر شناخته شده و رونق گردشگری داخلی کمک نماید.

1401/09/11
13:20:22
5.0 / 5
274
تگهای خبر: آموزش , تعطیلات , خدمات , روستا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد