ملکه و پادشاهان قدیم چه شکلی بودند؟

ملکه و پادشاهان قدیم چه شکلی بودند؟

به گزارش سفرگو، مقاله های علمی و کتاب های تاریخ زوایایی از چهره نئاندرتال ها، رؤسای قبایل باستانی و حتی پادشاهان اروپایی در قرون گذشته را با پرتره های احتمالی و یافته های علمی، برای انسان امروز روشن کرده اند، اما متخصصان موفق شده اند با بهره گیری از اسکلت و تکنولوژی های جدید، چهره تعدادی از مردم را بعد از گذشت چندین قرن با جزییات حیرت انگیزی بازسازی کنند.


به گزارش سفرگو به نقل از لایوساینس، متخصصان و کارشناسان با بهره گیری از بقایای به جا مانده از مردم گذشته، چهره آنها را بازسازی کرده اند. تعدادی از این افراد، یک انسان معمولی و برخی دیگر به خانواده های اشراف و سلطنتی تعلق داشتند و یا حتی پادشاه و ملکه بودند.
در ادامه تعدادی از چهره های بازسازی شده را مشاهده می کنید:

زن نئاندرتالی که در «جبل الطارق» کشف شد


این تصویر فوقِ واقعی، ما را به ۴۰، ۰۰۰ سال پیش می برد. در این تصویر چهره یک زن جوان نئاندرتال را مشاهده می کنید که از اولین انسان های ساکن «جبل الطارق» محسوب می شد. این زن ۲۰ ساله درحالی دفن شده بود که یک کودک کوچک روی قفسه سینه او آرمیده بود. کارشناسان معتقدند این زن حین زایمان در دوران نوسنگی جانش را از دست داده بود.

چهره زن ۵۰۰۰ ساله


اسکلت این زن در انگلستان کشف شد. باستان شناسان معتقدند این زن حدود ۵، ۵۰۰ سال پیش زندگی می کرد و جانش را در حین زایمان از دست داده است. این زن ۱.۴۵ سانتی متر قد داشته که حتی به عنوان یک زن دوران نوسنگی نیز کوتاه شمرده می شود. باستان شناسان او را به همراه یک طلسم خوش شناسی کشف کردند.

اوتسی، مرد یخی


کوهنوردان بقایای این مرد را در رشته کوه «آلپ اوتستال» واقع در مرز اتریش و ایتالیا کشف کردند. وی در فاصله ۳۳۵۰ تا ۳۱۰۰ قبل از میلاد زندگی می کرد و در سن ۴۶سالگی درگذشت که عمر طولانی برای یک انسان عصر مسی شمرده می شود.

شاه «هِنری هفتم»


این تصویر بسیار طبیعی را که «مت رافری»، یک متخصص گرافیک طراحی نموده، چهره «هِنری هفتم»، پادشاه انگلستان است که در ۲۱ آوریل سال ۱۵۰۹ میلادی از دنیا رفت. این متخصص چهره پادشاه انگلستان را با بهره گیری از نقاب مرگ او بازسازی کرده است.

هیلدای دروئیدی


«هیلدا» یکی از قدیمی ترین «دروئید» های (عضوی از طبقه تحصیل کرده و پیشه ور در بین اقوام سلت های عصر آهن) اسکاتلند شمرده می شود که در عصر آهن زندگی می کرد و در فاصله بین ۵۵ قبل از میلاد تا ۴۰۰ میلادی درگذشت.
باستان شناسان جمجمه بدون دندان و بقایای این زن را در سواحل اسکاتلند کشف کردند. بازسازی مومی چهره او حتی چروک های ریز این زن را نیز به تصویر کشیده است.

شاه «ریچارد سوم»


این بازسازی از چهره شاه «ریچارد سوم» به رغم تصویری که «ویلیام شکسپیر» از او خلق کرده است، چهره دوستانه تری از این شاه را به نمایش می گذارد. استخوان های «ریچارد سوم» زیر یک پارکینگ در انگلستان کشف شد. باستان شناسان معتقدند وی در سال ۱۴۸۵ میلادی درگذشت.

ملکه تمدن واری


جمجمه ملکه تمدن «واری» که حدود ۱۲۰۰ سال پیش زندگی می کرد به همراه آثار تاریخی مجللی در هرمی باستانی واقع در کشور «پرو» کشف شد. این ملکه در یک تالار مجزا دفن شده بود و در سایر بخش های مقبره ۵۸ زن اشراف زاده دیگر دفن شده بودند. این افراد به تمدن «واری» تعلق داشتند که در فاصله ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ میلادی در این مکان شکل گرفت.

چهره یک مرد پارینه سنگی زبرین


در دوران پارینه سنگی زبرین، یعنی حدود ۴۰، ۰۰۰ تا ۱۰، ۰۰۰ سال پیش، گروهی از انسان های خردمند که با نام «Cro-Magnon» شناخته می شوند در اروپا ساکن شدند. این تصویر برمبنای بقای یکی از همین افراد است که در فرانسه کشف شد. با اینحال باستان شناسان معتقدند این گروه از افراد در این دوره از تاریخ در جنوب انگلستان نیز زندگی می کردند.
منبع:

1401/09/18
12:34:25
5.0 / 5
306
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد