در حاشیه جلسه دولت

ضرغامی: رقم بودجه عمرانی میراث فرهنگی اصلاح می شود

ضرغامی: رقم بودجه عمرانی میراث فرهنگی اصلاح می شود

به گزارش سفرگو، وزیر میراث فرهنگی و گردشگری اظهار داشت: سال جاری به علت محدودیت منابع کشور رقم بودجه عمرانی گرفتار تغییر شده که با تاکید رئیس جمهوری بعد از عرضه گزارش من، مقرر است با پیگیری سازمان مدیریت و ارتباط با مجلس این رقم اصلاح گردد.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، عزت الله ضرغامی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار نمود: از کارهایی که برای رونق گردشگری انجام دادیم طراحی و عرضه بسته های سرمایه گذاری است.

وی اضافه کرد: یعنی در سرتاسر کشور موقعیت های خوب گردشگری که وجود دارد هم به صورت بی نام هم به صورت صرفا شناسایی و معرفی این بسته ها معرفی شده و سرمایه گذارانی که می خواهند در این عرصه سرمایه گذاری کنند می توانند پروژه هایی را انتخاب کنند که همه مطالعات اولیه، مجوزهای لازم و هماهنگی با دستگاههای مختلف انجام شده و بدون بروکراسی های مرسوم می توانند سرمایه گذاری کنند.

ضرغامی افزود: بخشی از این ها کاملاً آماده و بی نام است و سرمایه گذاران فقط اسمشان را وارد می کنند و صاحب پروژه می شوند و برخی هم فقط سفارش ماست که شناسایی و معرفی کردیم اما این تضمین را می دهیم که وقتی انتخاب کردند با کمک ما بتوانند سایر موارد قانونی را پیگیری و سرمایه گذاری کنند.

وزیر گردشگری در پاسخ به پرسشی در رابطه با آمار ورود توریستهای خارجی به کشور در سالجاری، اظهار داشت: مقداری در رابطه با مسائل مختلف جاری در کشور، روند ورود توریست گرفتار اشکال شده اما جمع بندی سالیانه که میانگین علمی درست تری است اعلام خواهد شد.

وی در رابطه با اعتبار بخش عمرانی وزارت گردشگری، اظهار نمود: سال قبل اعتبار این بخش خوب بود و دوبرابر میانگین رشد دولت بود اما سال جاری به علت محدودیت منابع کشور این رقم گرفتار تغییر شده که با صحبتی که با آقای رئیس جمهوری کردم مقرر است با پیگیری سازمان مدیریت و ارتباط با مجلس این رقم اصلاح گردد.

ضرغامی تصریح کرد: با عنایت به اهمیت حوزه عمرانی در میراث فرهنگی و امر مرمت ها که در بعضی موارد پایداری خود سازه ها با مشکلاتی روبه رو است، اعتبار بیشتر و فوریت فراوانی نیاز دارد و با گزارشی که در هیئت دولت عرضه کردم و تاکید رئیس جمهوری قرار شد مواردی بعنوان اصلاح به مجلس عرضه شود.
1401/10/28
14:37:19
5.0 / 5
327
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد