تقویت گردشگری تركیه با ستاره هالیوودی

تقویت گردشگری تركیه با ستاره هالیوودی

به گزارش سفرگو صنعت گردشگری تركیه در كوشش برای احیای شرایط نامطبوب خود، از «برد پیت» ستاره فیلم «تروآ» كمك می گیرد.


به گزارش سفرگو به نقل از المانتیور، منطقه «تروآ» كه یكی از قدیمی ترین محوطه های باستانی جهان است و از سال ۱۹۹۸ در لیست میراث جهانی یونسكو قرار گرفته، در استان "چناق قلعه" در شمال شرقی تركیه واقع شده است اما علی رغم تاریخ كهن و منحصر به فرد، این منطقه گردشگری از دیگر جاذبه ای برتر گردشگری تركیه عقب مانده و مسئولان گردشگری را به این فكر وا داشته تا تغییری تولید كنند.
«نومان كورتولموس» وزیر گردشگری تركیه اوایل ماه جاری میلادی اعلام نموده بود كه سال ۲۰۱۸ "سال تروآ" است و از عقد قراردادی با «برد پیت» ستاره فیلم هالیوودی و معروف «تروآ» و بازیگر نقش «آشیل» در این فیلم اطلاع داد تا پیشتاز یك كمپین تبلیغاتی برای منطقه "تروا" در تركیه باشد و حتی پیشنهادهایی برای تغییر نام استان "چناق قلعه" به "تروآ" هم عنوان شد.
اگر «برد پیت» قبول كند با پوشیدن لباس های فیلم «تروآ» در این منطقه حاضر شود و با گردشگر ها گفتگو كند، می تواند كمك بزرگی به معرفی و رونق این جاذبه گردشگری در تركیه باشد.
پیش از این «مورگان فریمن» دیگر ستاره هالییودی برای تبلیغ خطوط هواپیمایی تركیه و «جولین مور» بازیگر برنده اسكار هالیوودی هم برای تبلیغ گردشگری تركیه به خدمت گرفته شده بودند.
فیلم «تروآ» به كارگردانی «ولفگانگ پترسن» محصول سال ۲۰۰۴ میلادی با بازی درخشان «برد پیت»، در نهایت با تصمیم تهیه كنندگان در دو كشور مالت و مكزیك ساخته شد و كشور تركیه را از فرصتی استثنائی برای رونق هر چه بیشتر صنعت گردشگری محروم كرد و حالا بعد از یك دهه، ترك ها امیدوارند بتوانند به نحوی از این فیلم و «برد پیت» استفاده كنند.
صنعت گردشگری تركیه در سال قبل و بعد از یك سال كم رونق در ۲۰۱۶، با بهبود نسبی همراه شد. سال ۲۰۱۵ به جهت كودتای نافرجام در تركیه و بروز بحران با میان دوكشور تركیه و روسیه با كاهش قابل ملاحظه گردشگر ها رو به رو شد اما در سال ۲۰۱۶ شمار گردشگران دوباره به میزبان قبلی بازگشت و از ۲۵. ۳ میلیون نفر به ۳۲. ۴ میلیون نفر ارتقاء یافت و درآمدهای حاصل از توریسم هم از ۲۲ میلیارد دلار به ۲۶ میلیارد دلار افزایش پیدا كرد.
چشم انداز گردشگری تركیه در سال ۲۰۱۸ جذب ۳۶ میلیون توریست و درآمد ۳۴ میلیارد دلاری از محل آن است و این امیدواری وجود دارد تا با كمك چهره های مطرحی چون «برد پیت» این اهداف تحقق یابد. 

1396/11/07
19:50:39
5.0 / 5
3149
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد