در گزارش سفرگو مطرح شد؛

جزییات تازه از 13 قطعه سفال تاریخی کشف شده در بازار اصفهان به علاوه تصاویر

جزییات تازه از 13 قطعه سفال تاریخی کشف شده در بازار اصفهان به علاوه تصاویر

سفرگو: سخنگوی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان درباره ی کشف 13 قطعه سفال تاریخی در عملیات مرت بانک ملی در بازار اصفهان توضیح داد.شهرام امیری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به این که روز گذشته ۱۳ قطعه سفال تاریخی در عملیات مرمت بانک ملی بازار اصفهان کشف شد، گفت: این شعبه بانک ملی در محور اصلی بازار تاریخی و نزدیک دروازه اشرف است و بدین جهت سفال های کشف شده به احتمال زیاد باید مربوط دوره صفوی باشد.
وی افزود: مدتی پیش مسؤولان بانک ملی درخواست مرمت و بازسازی ساختمان بانک به میراث اعلام نمودند و طی روز گذشته درحالی که کف فرش بانک را جمع آوری و برای زیرسازی گودبرداری می کردند، این سفال ها کشف شده است.

سخنگوی میراث فرهنگی اصفهان اشاره کرد: تاریخی بودن این سفال ها تأیید شده است و احتمال دارد در صورت ادامه عملیات سفال های بیشتری نیز کشف شود؛ به همین دلیل کارشناس عتیقه شناس ناظر از امروز در این محل مستقر شده برای اینکه محدوده تاریخی است و احتمال هر اتفاقی وجود دارد.

امیری افزود: کارشناسان اداره کل تاریخی بودن این سفال ها را تأیید کردند اما تعیین این که بطور دقیق مربوط به کدام دوره تاریخی است، توسط لابراتوار میراث بررسی و طی روزهای پیش رو اعلام خواهد شد.منبع:

1403/02/22
14:02:57
5.0 / 5
151
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد