در گفتگو با مهر عنوان شد؛

اصلاح در قرارداد واگذاری ۱۲ بنای تاریخی به بخش خصوصی

اصلاح در قرارداد واگذاری ۱۲ بنای تاریخی به بخش خصوصی

سفرگو: صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی، اخیرا ۱۲ بنای تاریخی را به مزایده گذاشته و این دفعه در قرارداد واگذاری بناها تغییراتی را اعمال كرده است.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی در ایام اخیر اقدام به اعلام عمومی مزایده ۱۲ بنای تاریخی در استان های اردبیل، اصفهان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، چهارمحال وبختیاری، سمنان، یزد، مازندران و فارس كرد و برای آن ها شرایط جدیدی در نظر گرفت.
این بناها كه با استفاده از مزایده دومرحله ای واگذار می شوند، به ترتیب حمام ابراهیم آباد، خانه فاطمی، خانه بخردی، خانه و ساباط مستوفی، كاروانسرای مهر، خانه حفیظی ها، خانه تدین، خانه ابراهیمی، مجموعه چرخاب، كاخ چایخوران، خانه منوچهری و خانه افشاری هستند.
علی كاظمی مدیر سرمایه گذاری این صندوق به خبرنگار مهر درباره تغییراتی كه در واگذاری بناها انجام شده اظهار داشت: یكی از این تغییرات درباره منطقی كردن زمان مرمت و افزایش مدت زمان بهره برداری توسط سرمایه گذار است. كوتاه كردن زمان مزایده تا اعلام برنده و حمایت بیشتر از سرمایه گذار برای بهره برداری های پیش از مرمت یعنی بهره برداری های موقت از شرایط جدید قراردادهاست.
وی همینطور درباره اعلام چند باره بعضی از بناها برای واگذاری به بخش خصوصی هم اظهار داشت: خانه تدین چند بار آگهی شده بود و این دفعه هم به فهرست جدید افزوده شد. سرمایه گذار كاروانسرای مهر هم خلع ید شد و برای واگذاری جدید، آن را به مزایده گذاشتیم. دلیل به مزایده گذاشتن دوباره خانه بخردی اصفهان هم این بود كه سرمایه گذار به تعهداتش عمل نكرد یا تعهدات قابل اجرا نبود. مابقی بناها هم برای نخستین بار در این فهرست اعلام شده اند.
كاظمی درباره حمام سالار كه به كانون جهانگردی و اتومبیلرانی واگذار شده هم توضیح داد: كانون این حمام را آماده كرده اما بر سر اینكه چطور به بهره برداری برساند هنوز به نتیجه نرسیده و به لحاظ قانونی هم باید خودشان سرمایه گذار پیدا كنند ما همه چیز را به آن ها واگذار كردیم.

1396/11/11
15:46:02
5.0 / 5
2549
تگهای خبر: تاریخی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد