رئیس فراكسیون گردشگری مجلس:

گردشگری ایران ثبات مدیریتی ندارد، پیگیری تصویب وزارت گردشگری در سال ۹۷

گردشگری ایران ثبات مدیریتی ندارد، پیگیری تصویب وزارت گردشگری در سال ۹۷

سفرگو: رئیس فراكسیون گردشگری مجلس اظهار داشت: مجلس مبحث تصویب وزارت گردشگری را در سال ۹۷ جزو اولویت های خود قرار می دهد.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، جبار كوچكی نژاد امروز (۳ اسفند) در نشست خبری یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری كشور كه در كرمانشاه در حال برگزاری است، با اشاره به اینكه مجلس شورای اسلامی درحوزه گردشگری چند بحث را بصورت جدی در دستوركار خود قرار داده است، اظهاركرد: یكی از این مباحث مبحث تشكیل وزارت گردشگری می باشد كه یك فوریت آن به تصویب رسیده و یك كمیسیون ویژه برای آن شكل گرفت.
وی ادامه داد: هرچند مخالفت هایی برای این مورد وجود دارد، اما یكی از اولویت های مجلس در سال ۹۷ خواهد بود.
رئیس فراكسیون گردشگری مجلس با انتقاد از عدم ثبات مدیریتی در سازمان میراث فرهنگی كشور، اضافه كرد: مجلس به دنبال ثبات مدیریتی در بخش گردشگری كشور است، زیرا در ۱۰ سال آینده اقتصاد دنیا به صنعت گردشگری متكی خواهد شد و بی ثباتی مدیرتی در این حوزه برای ایران كه كشوری دارای جاذبه های گردشگری می باشد می تواند صدمه زا باشد.
او همینطور به مبحث بیمه راهنمایان گردشگری اشاره نمود و اظهار داشت: از دولت خواسته ایم طرح ساماندهی بیمه مشاغل را برای سال ۹۷ به محلس تقدیم كند كه باتوجه به اینكه تعداد راهنمایان گردشگری كشور حدود 8000 نفر است و جمعیت محدودی را شامل می شوند، تلاش خواهیم كرد بیمه آنان را تصویب نماییم.
كوچكی نژاد بابیان اینكه تصمیماتی كه در حوزه گردشگری كشور هم گرفته می گردد پراكنده است و به تشكل های فعال این حوزه صدمه می زند، خاطرنشان كرد: سازمان میراث فرهنگی كشور باید هرچه سریعتر سند استراتژیك گردشگری كشور را تهیه نماید تا این امور حل شوند.
وی همینطور تصریح كرد: امروز مجلس، دولت و همه اركان نظام پذیرفته اند در بخش اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، "گردشگری" یك بحث جدی است كه بایدبه آن توجه ویژه ای كرد.
رئیس فراكسیون گردشگری مجلس تصریح كرد: مجلس درحوزه قانونگذاری و دولت در زمینه اجرا بایدموانع را از پیش پای تشكل های گردشگری بردارند، زیرا آنها این ظرفیت را دارند كه گردشگری ایران را به یك نقطه مطلوب برسانند.
او همینطور برلزوم بروز رسانی آموزش راهنمایان گردشگری كشور تصریح كرد و اضافه كرد: علاوه براین باید اطلاعات آنان در مورد ظرفیت های گردشگری كشور كامل باشد تا راویان خوبی باشند.1396/12/04
11:32:55
5.0 / 5
1887
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد