درخواست مدیر برج آزادی از شهرداری درباره زیرگذرها

مرمت سنگ های برج آزادی با ماده تولیدی دانشجویان شیمی تهران

مرمت سنگ های برج آزادی با ماده تولیدی دانشجویان شیمی تهران

سفرگو: مدیریت مجموعه برج آزادی تهران با تاكید بر اینكه برابر قانون هیچ فرد و دستگاهی نمی تواند مسیر عبور و مرور مردم را محدود كند اظهار داشت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران باید با افزایش ساعت فعالیت زیرگذرهای برج آزادی تا هنگام فعالیت برج دسترسی مردم به پاركینگ را تسهیل كند.


نعمت اله آخر در گفت وگو با ایسنا، در تشریح مشكل دسترسی های برج آزادی بخصوص در زمان برگزاری تئاترها و همایش هایی كه تا نیمه شب به طول می انجامد، اظهار داشت: از یك سال پیش كه بعنوان رییس مجموعه برج آزادی كار را آغاز كردم، پاركینگی از جانب شهرداری تهران در اختیار مجموعه قرار گرفت كه در رینگ داخلی میدان آزادی در مسیر محور جناح به سمت جاده مخصوص قرار داشت.
وی اضافه كرد: به واسطه اینكه زیرگذر ما از سمت آیت الله سعیدی به سمت خیابان انقلاب است با هماهنگی شهرداری تهران پاركینگ به سمت خیابان انقلاب انتقال دادیم تا دسترسی شهروندان به پاركینگ با استفاده از زیرگذر تسهیل شود بخصوص برای مراسم هایی كه تا نیمه شب ادامه دارد.
وی ادامه داد: دو ورودی برای برج از سمت خیابان انقلاب برای برج آزادی به وسیله زیرگذر طراحی شده است كه مدیریت این زیرگذرها در اختیار سازمان فرهنگی-هنری شهرداری تهران است. بنابراین ساعت كار این زیرگذرها از 8 بامداد تا 8 شب است و پس از این زمان زیرگذرها بسته می شوند در حقیقت بهترین زمانی كه برای برج رجوع كننده داریم این زیرگذرها بسته می شوند.
رییس مجموعه برج آزادی با اشاره به اینكه برابر قانون اجازه نداریم دسترسی شهروندان به معابر را محدود نماییم اظهار داشت: شهرداری منطقه 9 با مجموعه برج آزادی تعامل بسیار خوبی دارد اما سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران با وجود مكاتبات زیاد در طول پنج ماه گذشته درمورد زمان فعالیت این زیرگذرها متناسب با فعالیت برج، هیچ اقدامی را انجام نداده است.
وی اضافه كرد: عمده برنامه های هنری كه درسالن آمفی تئاتر برج آزادی برگزار می گردد پس از ساعت 8 شب آغاز و تا ساعت 12 شب ادامه دارد در حالیكه این زیرگذرها در این ساعت تعطیل هستند و شهروندان برای دسترسی به پاركینگ ها باید از سطح میدان و خیابان و از لابه لای ماشین ها عبور كنند كه مطلوب نیست و اگر برای این شهروندان اتفاقی بیافتد مسئولیت آن با دستگاه و شخصی است كه مسیر عبور مردم را مسدود كرده است.

پایان در بخش دیگری از صحبت های خود به آب ریزش در سطح برج بعنوان یكی دیگر از مشكلات این مجموعه اشاره نمود و اضافه كرد: در گذشته آب ریزشی در سطح برج وجود داشت كه با همكاری شهرداری تهران در سه فاز این مشكل قرار بود به صورت كامل مرتفع شود اما یك فاز آن با عنایت به تغییر و تحولات در مدیریت شهری متوقف گردید با این حال مشكل خاصی در این بخش نداریم.
وی ادامه داد: متاسفانه به خود المان برج مشكلاتی مترتب است بنابراین نیاز به مرمت دارد؛ كاشی های فیروزه ای در سطح برج به واسطه اینكه در سال های گذشته با فشار زیاد آب شستشو شده اند صدمه دیده اند. سنگ های استفاده شده در برج سنگ های جوشقان اصفهان هستند و رگه های آهكی دارند بنابراین اجازه نداریم به این سنگ ها فشار زیاد وارد نماییم كار اشتباهی كه در سال های گذشته به وسیله واترجت ها انجام شده و باعث بروز صدمه های جدی به سنگ های المان شده است.
وی تصریح كرد: هم اكنون مطالعات جامع ای توسط دانشجویان شیمی دانشگاه تهران برای این مشكل انجام شده و ماده ای تولید كردیم كه تست شد و طبقه چهارم برج هم با همین ماده از داخل مرمت شد و سنگ ها به كیفیت روز اول برگشت بنابراین قصد داریم با همین ماده خود المان را شستشو و مرمت نماییم.
رییس مجموعه برج آزادی مشكل اصلی را در درزبندهای سنگهای سطح برج دانست و اضافه كرد: قبلا از ماده ای با كیفیت پایین در درزهای میان سنگ ها استفاده شده و هم اكنون به سیمان بسیار سفتی تبدیل گشته است در حالیكه این ماده وظیفه دارد وقتی در سنگ انقباض و انبساط رخ می دهد اجازه حركت به سنگ دهد تا در آن ترك تولید نشود. در اولویت برنامه سال آینده ما قرار گرفته كه به همت مسئولین این ماده میان درز سنگ ها را خارج نماییم و ˮماستیكˮ با كیفیت مناسب را جایگزین نماییم تا این مشكل مرتفع شود.
وی تصریح كرد: حل این مشكل بدون شك همت مسئولین را می طلبد بنابراین ضرورت حمایت شهرداری تهران و شورای شهر تهران را نیاز داریم و از مجموعه مدیریت شهری درخواست می نماییم در مرمت برج ما را یاری كنند.1396/12/19
21:43:29
5.0 / 5
2008
تگهای خبر: تولید , فرهنگی , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد