با حضور سفیر ایران در فرانسه؛

نمایشگاه شاهكارهای هنر پارسی راه اندازی شد

نمایشگاه شاهكارهای هنر پارسی راه اندازی شد

سفرگو: نمایشگاه شاهكارهای هنر پارسی از جانب موزه لوور فرانسه با حضور سفیر ایران در پاریس و وزیر فرهنگ فرانسه افتتاح شد.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، نمایشگاه شاهكارهای هنری ایران در قرن نوزدهم میلادی با عنوان ˮامپراطوری گل های رزˮ، در شهر لانس ( شمال فرانسه ) با حضور ابوالقاسم دلفی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه و خانم فرانسواز نی سن وزیر فرهنگ فرانسه در حضور جمع كثیری از دوستداران هنر و فرهنگ ایرانی همچون ایرانی ها مقیم فرانسه، انگلیس، بلژیك، آلمان و همینطور مردم فرانسه راه اندازی شد.
این نمایشگاه كه با همكاری موزه لوور فرانسه و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشكری ایران، شعبه لوور- لانس، شورای منطقه ایˮ هو دو فرانسˮ( شمال فرانسه )، دپارتمان ˮپادكاله ˮ و منطقه ˮ لانس لیه ون ˮ، سازماندهی شده است به مدت سه ماه ( از تاریخ 8 فروردین الی 1 مرداد 1397 ) آثار بسیار نفیسی از هنر ایرانی را در معرض بازدیدكنندگان قرار خواهد داد.
در مراسم افتتاحیه، خانم ماری لاواندیه، مدیر موزه لوور ( شعبه لانس )، ژان لوك مارتینز، مدیر موزه لوور پاریس، محمد حسن طالبیان معاون سازمان میراث فرهنگی، فرانسوا دكاستر، معاون شورای منطقه ایˮهو دو فرانسˮ، و خانم فرانسواز نی سن، وزیر فرهنگ فرانسه سخنرانی كرد.
خانم لاواندیه مدیر موزه ˮ لوور- لانس ˮ این نمایشگاه را كه طراحی داخلی آن برپایه یكی از قصرهای ایرانی از جانب یكی از هنرمندان طراح و معماری داخلی معروف فرانسوی به نام كریستیان لاكروا، طراحی شده است، كه در آن شكوه، اصالت، وظرافت و عظمت هنر ایرانی هر بیننده ای را شیفته خود می سازد.
ژان لوك مارتینز مدیر موزه لوور پاریس در سخنانی از اینكه سال جاری میلادی سال تقویت مناسبات هرچه بیشتر فرانسه و ایران با استفاده از برگزاری نمایشگاه لوور در تهران و نمایشگاه ˮ امپراطوری گل های رزˮ در موزه ˮلوور–لانسˮ، می باشد ابراز خرسندی كرد و اضافه كرد: ˮ این نمایشگاه فرصت بسیاری ممتازی برای كشف زیبایی های هرچه بیشتر فرهنگ فاخر و هنر ایرانی را فراهم می كندˮ.
در ادامه این مراسم، محمد حسن طالبیان معاون سازمان میراث فرهنگی كشورمان، ابراز امیدواری كرد این نمایشگاه ها فرصت هایی برای تحكیم هر چهارشنبه بیشتر دوستی های ایران و فرانسه باشد و سال 2018 سالی درخشان در ارتباطات فرهنگی و بین موزه ای دو كشور باشد.
خانم فرانسواز نی سن، وزیر فرهنگ فرانسه این روزهای بهاری را صحنه شكوفایی گل های رز فراوانی در ایران دانست كه نمونه كوچكی از آن در نمایشگاه ˮ امپراطوری گل های سرخˮ در موزه لوور- لانس متجلی شده و بیننده را به دنیای اعجاب آمیز یك سفر اكتشافی در این باغ های گل سرخ می برد.
وی اظهار داشت: نقاط مشترك فرهنگی بسیاری بین دو كشور ایران و فرانسه وجود دارند. این نمایشگاه نشان دهنده غنای فرهنگ ایران بعنوان ˮ چهار راه تمدن هاˮ می باشد.1397/01/10
16:37:27
5.0 / 5
1854
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد