امتیازهای توریست آمریكایی به ایران

ایرانیان تروریست نیستند اما وحشتناك رانندگی می كنند!

ایرانیان تروریست نیستند اما وحشتناك رانندگی می كنند!

سفرگو: «ایران جای ترسناكی نیست، شاید رانندگی مردم آن وحشتناك باشد، اما آن ها به هیچ وجه تروریست نیستند.»به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، «جان» اهل پورتوریكو است، مجمع الجزایری در شمال شرقی منطقه كارائیب از نواحی غیرضمیمه ایالات متحده آمریكا كه تحت حاكمیت سیاسی این كشور قرار دارد و مردمش با گذرنامه آمریكایی سفر می كنند.

او تا حالا ۱۵۷ كشور را دیده است و سه سال پیش به ایران آمده و اخیرا دومین سفرش را به كشورمان تجربه كرده. جان خودش را «پسر ایران» معرفی می كند، درحالی كه بین دوستانش با عنوان گردشگر آمریكایی شناخته می شود.

او پیش از آن كه موفق شود ویزای ایران را برای دومین بار بگیرد، به قشم و كیش سفر كرده بود؛ جزایری كه ورود به آن ها بدون ویزا امكان پذیر است.

این توریست در انتها سفرش كارنامه ای را برای ایران تهیه كرده و به آنچه ممكن است گردشگران دیگر لازم داشته باشند، درباره ی كیفیت خدمات و زیرساخت سفر در ایران بدانند، امتیازهایی داده است تا شاید ذهنیت سازی مثبتی كرده باشد.

او در سفر قبلی اش هم كارنامه مشابهی را تهیه كرده بود كه این دفعه بر پایه ی تجربه های جدیدش و واقعیت هایی كه یافته، امتیازها را با اندك تغییرات در كارنامه ۲۰۱۸ ایران ثبت كرده است.

این توریست در اینستاگرامش نوشته است؛ «امیدوارم بعد از ۳ هزار كیلومتر كه در ۷۵ روز طی كردم قادر باشم به همه نشان دهم ایران جای ترسناكی نیست، مهم تر آن كه مردم این كشور تروریست نیستند، آن ها ممكن است در رانندگی وحشتناك باشند، اما به هیچ وجه تروریست نیستند. »

او درباره غذا، زندگی شبانه، امنیت، حمل و نقل، رانندگی و هزینه سفر در ایران نقطه نظراتی را هم مطرح كرده است.جان كه شیفته قورمه سبزی است، گفته؛ در ایران تنوع غذاهای خوشمزه، گسترده است و در این كشور هیچكس گرسنه نخواهد ماند، مگر این كه گیاهخوار باشد!

دیدگاه او درباره امنیتِ ایران مشابه سایر گردشگران خارجی است كه تجربه سفر به كشورمان را داشته اند. او ایران را امن ترین كشوری می داند كه تا كنون به آن سفر كرده است.

جان همینطور مسیرهای دسترسی را خوب توصیف كرده و اعتقاد دارد، جاده های ایران شرایط خوبی دارند.

این توریست با این حال اظهارات مثبت، ایرانیان را از بدترین رانندگان توصیف كرده كه در تمام عمر خود دیده است.

او طبعیت ایران را زیبا و باورنكردنی وصف كرده و درباره فرهنگ، فقط به نوشتن این جمله كه «تمدن ۲۵۰۰ ساله» اكتفا كرده و درحالی كه قدمت تمدن و تاریخ در ایران به حدود ۷ هزار سال می رسد، اما این میزان قدمت كه وی در نوشته هایش اشاره كرده برای برانگیختن حیرت كافی بوده، چون كه از مخاطبانش پرسیده؛ «به این قدمت، توضیح دیگری اضافه كنم؟ »

این توریست از آن جا كه به جنوب، شمال و غرب ایران سفر كرده و شیراز، كرمان و اصفهان را محبوب ترین شهرهایش معرفی كرده، درباره ی وضعیت زیرساخت های بهداشتی و رفاهی اظهار نظرهایی داشته و معتقد می باشد كه در سراسر ایران به خصوص شهرهای بزرگ وضعیت زیرساخت خوب است، باآنكه مناطق فراموش شده ای مثل كردستان هم وجود دارد.

جان كه امتیازی پایینی به كیفیت اینترنت در ایران داده، معتقد می باشد، اینترنت توسط دولت نظارت می شود، شاید به این خاطر كُند است.

او كه حدود شش سال است در سفر به سر می برد و این مدت ۱۵۷ كشور دنیا را دیده، درباره آزادی در ایران گفته، مردم ایران به اندازه ای آزاد هستند كه دولت اجازه می دهد كه متاسفانه خیلی نیست.

مهمان نوازی كه بالاترین امتیاز را از این توریست گرفته هم بی همتا توصیف شده است.

او دانش زبان انگلیسی مردم را خوب و نه عالی معرفی كرده و به گردشگران سفارش كرده، دانستن پایه زبان فارسی كمك می نماید كارها بهتر پیش برود.

از نظر «جان»، ایران برای گردشگران خارجی خیلی ارزان است. هرچند او زمانی به ایران سفر كرده كه دلار حدود ۶ هزار تومان معاوضه می شده و از سویی میهمان نوازی ایرانیان سبب شده مجموعا سفر ارزانی را در ایران تجربه كند.

این توریست در مجموع احساسش را از سفر به ایران مثبت توصیف كرده و این كشور را در زمره ی مقاصد محبوبش قرار داده و به سایر گردشگران هم سفر به آن را سفارش كرده است.
امتیازهای این توریست به ایران در سال ۲۰۱۶

1397/02/18
12:35:21
5.0 / 5
2974
تگهای خبر: توریست , سفر , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد