یك هفته با میراث فرهنگی و گردشگری؛

هفته نگرانی ها از پرونده های ثبت جهانی تا شایعه قطع ارز مسافرتی

هفته نگرانی ها از پرونده های ثبت جهانی تا شایعه قطع ارز مسافرتی

سفرگو: ثبت نشدن پرونده جنگل های ارسباران و ثبت پرونده محور ساسانی فارس شایعه قطع ارز مسافرتی تا آخر تیرماه همچون خبرهای حوزه گردشگری و میراث فرهنگی بود.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، این هفته اتفاقات مهمی در حوزه ثبت آثار تاریخی و طبیعی ایران افتاد.
این هفته اجلاس میراث جهانی یونسكو در شهر منامه بحرین برگزار گردید و در آن اعضای یونسكو پرونده های میراث فرهنگی و طبیعی كشورهای را مورد بررسی قرار دادند پرونده های ایران هم مورد ارزیابی قرار گرفت. پرونده ارسباران كه به یونسكو ارسال شده بود تا بتواند در لیست میراث طبیعی قرار گیرد بعد از بررسی اعضای یونسكو قابل ثبت دانسته نشد پیشتر گفته بودند كه این پرونده در حوزه كشاورزی و مسایل زیست محیطی ایراد دارد و ایران باید بتواند این ایرادات را برطرف كرده و دوباره ارسباران را به رای بگذارد.
پرونده دیگر محور باستانی متعلق به دوره ساسانی استان فارس بود كه این پرونده بعد از كش و قوس های فراوان میان اعضا بالاخره به ثبت رسید.
اعضای یونسكو قریب به اتفاق نظرشان بر ثبت این پرونده بود حتی می گفتند كه جای این پرونده در لیست میراث جهانی خالی است اما ایكوموس به پرونده ایراد گرفت ایراد نماینده آن به مدیریت پرونده بود با وجود پرونده به ثبت رسید و اعضا خواهان مدیریت بهتر آن شدند.
شایعه قطع ارز مسافرتی همچنان پابرجاست
این هفته خبر دیگری منتشر گردید كه بعضی از افراد را نگران كرد شایعه شده بود كه بانك مركزی می خواهد تا ارز مسافرتی را تا آخر تیر ماه قطع كند به همین علت بسیاری در فكر مسافران افتادند و برخی هم اعتراض كردند این شایعه از آنجا پخش شده بود كه گفتند دفتر خدمات مسافرتی ابلاغیه ای را از بانك مركزی دریافت كرده است درحالی كه رییس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی ایران اعلام نمود مگر قبلاً در این زمینه چیزی به ما ابلاغ گردیده بود و یا دفاتر مسافرتی مسوولیتی در این زمینه داشتند كه حالا بانك مركزی بخواهد پیرو آن ابلاغیه ای به آژانس ها بزند؟
با این وجود برخی باور نكردند و چمدان سفرشان را به جاهایی كه ویزا نخواهد بستند تا از گرفتن ارز مسافرتی غافل نمانند.
اما ارز همچنان دغدغه مسافرت خیلی از افراد است چون كه خیلی از آنها در تهیه ارز برای سفارتخانه ها مشكل دارند پیرو همین مبحث خبرنگار مهر گزارشی را درباره مشكلات مسافرانی كه تنها برای تفریح از كشور خارج نمی شوند پرداخت و اعلام نمود صرافی ها با اینكه نمی تواند ارز خرید و فروش كنند اما به متقاضیان خود آدرس می دهند كه از سوپر ماركتی آشنا با آنها خرید كنند!
پزشك جنجالی و ایده گردشگری در خانه!
این هفته پخش شدن یك گفتگوی پزشكی در صدا و سیما سبب شد تا در فضای مجازی جنجالی در حوزه گردشگری رخ دهد یك پزشك در برنامه به جهت اینكه تنوع در زندگی را برای مخاطبان خود تبیین كند از مثال گردشگری بهره برد و اظهار داشت كه حتی اگر به جای سفر میز ناهارخوری خویش را جابه جا كنید خوش نوعی سفر است حتما كه نباید به خارج از كشور ك كشور رفت و پول خرج كرد همین مبحث دستمایه طنز شد كلیپهای مختلفی ساختند و گفتند كه مشكل این روزها و دغدغه مسافرت برای سفر به خارج از كشور با این تدبیر حال شد این پزشك اما چند روز بعد به همان برنامه رفت و توضیح داد كه منظورش بد برداشت شده است

1397/04/16
17:10:52
5.0 / 5
1838
تگهای خبر: خدمات , سفر , گردشگری , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد