، برای چنار چهارباغ،

یك معمار پیشكسوت: چهارباغ سه شورا می خواهد

یك معمار پیشكسوت: چهارباغ سه شورا می خواهد

سفرگو: یك معمار پیشكسوت اظهار داشت: چهارباغ سه شورا در مقیاس استانی، كشوری و بین المللی می خواهد.


احمد منتظر در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار داشت: باید سه شورا در چهارباغ عباسی حضور داشته باشند. شورای اول باید استانی بوده و از مثلا 7 نفر از افراد با صلاحیت استانی تشكیل گردد كه جلسات آنها به صورت هفتگی یا ماهانه تشكیل گردد.

وی افزود: همینطور باید شورایی در مقیاس ملی برای چهارباغ عباسی وجود داشته باشد. این شورا می تواند از 5 نفر افراد تراز یك كشوری شامل معمارها، شهرسازها و متخصصان مختلف تشكیل گردد. این شورا باید هر دو ماه یا سه ماه یك بار تشكیل گردد و بر شورای نخست نظارت داشته و راهبرد بدهد.

این معمار اضافه كرد: در نهایت هم باید شورایی در سطح بین المللی تشكیل گردد تا بتواند ارتباط میان چهارباغ عباسی و جوامع جهانی را برقرار كرده و ادبیات جهانی را با چهارباغ عباسی و اصفهان آشنا كند. اگر شورای ملی و شورای بین المللی هم طراحی های چهارباغ عباسی را تایید كنند نشان داده است آنچه انجام می گردد درست است.

منتظر خاطرنشان كرد: این اتفاق باعث می گردد در جهان حامی پیدا نماییم. سالیانه گروهی كه در سطح بین المللی درباره چهارباغ كار می كنند در اصفهان سخنرانی كرده و رویكردهای جهانی را شرح دهند و پس از بازگشت به كشورشان در مجامع علمی آنچه در اصفهان در حال رخ دادن است را معرفی كنند.

وی افزود: چهارباغ عباسی می تواند آغاز مجموعه ای از محورهای تاریخی پیاده و به هم پیوسته باشد كه استخوان بندی تاریخی و گردشگری اصفهان را شكل بدهد. در چهارباغ عباسی باید همه محورهای ورودی به آن در محلات اطراف نفوذ پیدا كند. برای مثال ورودی فتحیه بهترین محوری است كه چهارباغ را به میدان نقش جهان متصل می كند اما امروز بسته است.

استاد معماری و شهرسازی دانشگاه هنر اصفهان تصریح كرد: چهارباغ عباسی كار بسیار دقیق و مهمی است. ارتباط میان خیابان چهارباغ عباسی و دولتخانه صفوی بسیار نزدیك است و نمی توان چهارباغ را به تنهایی و جدای از دولتخانه دید. مسیرهای آبی كه در چهارباغ عباسی وجود دارد هم در عمل به میدان نقش جهان متصل بوده است.1397/05/18
18:36:48
5.0 / 5
2091
تگهای خبر: تاریخی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد