احیاء روی گیشه رفت

احیاء روی گیشه رفت

سفرگو: دومین فصلنامه «احیاء بناها و بافت های تاریخی» به صاحب امتیازی صندوق احیاء و بهره برداری از آثار تاریخی منتشر گردید.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، در این شماره از فصلنامه كه با طرح روی جلد بادگیر انتشار یافته، پس از بخش آغازین كه شامل سخن مدیر مسئول و سخن سردبیر است، بخش های «مقالات و یادداشت ها»، «گفت وگو»، «گزارش»، «معرفی كتاب»، «از نگاه دیگر»، «خبرنامه» و «چكیده انگلیسی» فهرست شده اند.

در بخش مقالات و یادداشت ها موضوعاتِ «مجموعه چلبی اوغلو، تجربه ای در مرمت و احیاء»، «بررسی تحلیلی تكامل اسناد و قوانین بین المللی در رابطه با حفاظت آثار تاریخی»، «جایگاه تكنولوژی در مرمت»، «خانه كلانتر؛ بنایی خاطره انگیز در شهر خانه های تاریخی»، «نگاهی بر احیاء مجموعه تاریخی سعدالسلطنه»، «سلطان محمد، معمار مجموعه گنجعلی خان كرمان»، «اقتصاد احیاء میراث فرهنگی»، «استفاده مجدد و سازگار از یك بنای تاریخی. مطالعه موردی؛ موسسه فیلم ایرلند» انتشار یافته است.

همچنین چهار گفت وگو با موضوعات «بررسی وضعیت كنونی میراث فرهنگی كشور و ترسیم دورنمای آن» در صحبت با محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، «نظام تأمین منابع مالی در احیاء بناها و بافت های تاریخی» در گفت وگو با حامد مظاهریان، «چالش های پیش روی میراث تاریخی و فرهنگی تهران در راه حفاظت و احیاء» در گفت وگو با احمد مسجد جامعی، عضو شورای شهر تهران و «نظام مالی و اقتصادی احیاء بناهای تاریخی در ایران» در گفت وگو با بهروز هادی زنوز انتشار یافته است.

پنج گزارش با موضوعات مختلف مانند «گزارش نشست تخصصی چشم انداز احیاء و بهره برداری از ابنیه تاریخی در آینده توسعه شهری ایران»، «كافه تهرون؛ روایت گری قصه های شهر تهران»، «موزه سیمین و جلال؛ خانه زوج داستان نویس»، «معرفی عرصه های نیازمند حفاظت مرمت و احیاء؛ خانه صدر جهرمی شیراز» و «مدخلی بر سومین دوره برنامه فرهنگی جستار كیفیت در تجربه های بازآفرینی شهری در چارچوب اندیشه ایران شهری» هم در این دومین شماره فصلنامه احیاء گنجانده شده اند.

دو كتاب «احیای طهران؛ تأملی در ارتقای كیفی بافت های تاریخی» و «جستارهای تاریخی و فلسفی در حفاظت از میراث فرهنگی» از دیگر مباحث ماهنامه «احیاء» هم در این شماره معرفی شده اند.

در بخشی از نگاه دیگر این فصلنامه؛ «زیر گنبد مینا؛ روایت شهر از زبان استاد فرهاد فخرالدینی»، «استاد هنر گچ كاری؛ استاد محمدحسن سبحان منش» و «تاریخ شهر در یك بنا؛ ساگرادا فامیلیا در بارسلونا: كلیسای جامعِ گائودی برای مستمندان» مورد توجه قرار گرفته اند.

شورای سیاستگذاری این ماهنامه تخصصی را سید محمدبهشتی، حسین عبده تبریزی، پرویز پیران، محمدسعید ایزدی، نصرت الله تاجیك و ناصر بنیادی برعهده دارند.

این فصلنامه كه با قیمت ۲۰ هزار تومان روی گیشه رفته، در ۱۳۱ صفحه انتشار یافته است.


1397/05/23
13:13:45
5.0 / 5
1930
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد