مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان:

انتشار اخبار منفی از خوزستان مانع جذب سرمایه گذار می گردد

انتشار اخبار منفی از خوزستان مانع جذب سرمایه گذار می گردد

سفرگو: اهواز- مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان اظهار داشت: با شیوه بیان مشكلات خوزستان در سطح جامعه مخالف هستم و با این روش نباید منتظر حضور سرمایه گذاران در این استان باشیم.علیرضا ایزدی در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: خوزستان دارای مشكلات و معضلاتی همچون مشكلات محیط زیستی و غیره است كه منكر آنها نیستم اما بر این باور هستم شیوه پیگیری آنها در خوزستان درست نیست.
ایزدی اضافه كرد: شیوه پیگیری مشكلات نباید به گونه ای باشد كه در اذهان عمومی جامعه تاثیر منفی بگذارد چون به نظر می آید چنین روشی، تاثیرگذاری بدی برجای خواهد گذاشت؛ این امر سبب شده كه هیچ سرمایه گذاری میل به سرمایه گزاری در خوزستان نداشته باشد كه این مورد دردناك است.
وی توضیح داد: باید حتما نسبت به این مورد بازبینی صورت گیرد در غیر این صورت اگر سرمایه گذار نباشد، نیاز و فضای عرضه و تقاضا تولید نشود و اشتغال صورت نگیرد دچار مشكل می شویم و چالش های بیشتری را در آینده خواهیم داشت.
ایزدی اظهار نمود: از وقتی به خوزستان آمدم به رغم اختلاف نظری كه بین من و برخی وجود دارد، بدون توجه به حاشیه ها تلاش كردم كار خودم را انجام دهم. این روزها برنامه ای تحت عنوان ۲۰۱۸ در همدان در حال اجرا می باشد كه بسیاری خوشحال نشسته و با آن عكس یادگاری گرفتند؛ این برنامه ماحصل كاری است كه با افتخار و بدون ادعا می گویم سال های ۸۴ آن را شروع كردیم و امروز نتیجه آن را می بینیم.
مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان با اشاره به اینكه با تجربه ای كه در دیگر استان ها داشتم احیانا باید با شرایط بدتر و حادتری در خوزستان كار كنم اضافه كرد: از طرفی عنوان می گردد چرا به سمت هتل سازی پیش نمی رویم و از سویی كاری می نماییم كه سرمایه گذار فراری باشد. اگر كسی پول داشته باشد به جای خوزستان در استان های دیگر مثل گیلان، یزد، قزوین، زنجان و...سرمایه گذاری می كند و خوزستان شاید انتخاب ۲۵ یا ۲۶ آن برای سرمایه گذاری است.
وی اظهار داشت: نباید همه نقدهای خویش را به سطح جامعه برسانیم. ما بدون اینكه مخاطب را در نظر بگیریم مطلبی را در رسانه ها منتشر می نماییم و نتیجه و تبعات آن را بررسی نمی نماییم. ما آموزش درست نداشتیم و یك مرتبه در سطح جامعه خبرهای منفی منتشر می نماییم. وقتی پیرزن ۷۰ ساله در یك استان دیگر از من می پرسد واقعیت دارد در اهواز چراغ های راهنما از گرما ذوب شدند، اوج نگاه منفی به خوزستان را باید سنجید.
ساختن تصویری نو از خوزستان
ایزدی اضافه كرد: با این شرایط سرمایه گذار به خوزستان وارد نمی گردد. در این مدت با این نگاه فعالیت كردیم؛ ضمن اینكه همیشه نیم نگاهی به صنایع دستی داریم و در حال خانه تكانی هایی هم هستم. مرمت و زیرساخت هایی را در دستور كار و فعالیت داریم و نزدیك به ۸۰ پروژه خرد و كلان را در نقاط مختلف ایذه، اهواز و آبادان و...پیگیری می نماییم. به نظرم این روند اگر ادامه پیدا كند ظرف دو سال آینده خوزستان با یك تغییر نگاه مواجه و فضا بهتر می گردد.
مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان اضافه كرد: خوشبختانه در جشنواره ارومیه از استان های برتر شناخته شدیم. در هفته دولت در اهواز هم تلاش كردیم به بهترین شكل حضور داشته باشیم هر چند كه مسئولان یك تشكر ساده از ما نكردند ولی ما برای زنده باد و مرده باد كسی كار نمی نماییم.
ایزدی اظهار نمود: در هفته دولت خیلی خوب بود و نگاه ها را عوض كرد. در كیش خیلی خوب مشاركت كردیم و غرفه ما در این نمایشگاه خیلی برجسته بود. در نمایشگاه «شهر گردشگر» و نمایشگاه صنایع دستی تهران بیشترین فروش را هنرمندان ما داشتند.
وی توضیح داد: در جشنواره چهار سوق در برج میلاد تهران در شب اول با قدرت شركت كردیم و جز ۹ استان برتر شدیم و به همین خاطر اختتامیه را به ما واگذار شد.
ایزدی اظهار نمود: فضای بسیار خوبی بود و گروه میسان در جشنواره ملی بعنوان گروه برتر شناخته شد كه ما آن را بعنوان سنبلی از خوزستان دانسته و به آن افتخار می نماییم. در مشهد هم تنها غرفه ای كه مجموعه مدیران سازمان رفتند نشستند و قهوه نوشیدند غرفه خوزستان بود. وضعیت خوبی داریم و امیدواریم این روند ادامه پیدا كند.
وی اظهار داشت: نتیجه حضور در جشنواره ها، دیده شدن بیشتر و بهتر استان خوزستان و تلاش بر ساختن تصویر نو در اذهان عمومی است و باید امیدوارانه برای رسیدن به این مهم كوشش كرد.

1397/06/19
14:21:32
5.0 / 5
1981
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد