مدیركل امور موزه های كشور به مهر خبر داد

یك هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی از هلند در ایران به نمایش درمی آید

یك هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی از هلند در ایران به نمایش درمی آید

سفرگو: مدیركل امور موزه های كشور اظهار داشت: در ماه مهر حدود یك هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی و هنری از كشور هلند برای نمایش به ایران می آید.محمدرضا كارگر مدیركل امور موزه های كشور به خبرنگار مهر اظهار داشت: نیمه اول مهر ماه آن طور كه قبل از این هم با مسئولان موزه در هلند به توافق رسیدیم قرار شده تا آثار تاریخی این كشور به ایران بیاید چون اكنون هم در هلند نمایشگاهی از آثار ایرانی برپاست و ما می خواستیم تا پیش از آخر این نمایشگاه، آثاری از هلند هم به ایران بیاید.
وی با اشاره به اینكه مقرر است بیمه آثار و هزینه حمل و نقل آنها هم توسط دولت هلند تامین گردد افزود: هیات ایرانی برای بررسی آثار به هلند رفته و از آثار بازدید كرده اند در نظر داریم بیش از ۱۵۰۰ اثر را به نمایش بگذاریم اما هنوز تعداد دقیق آثار مشخص نمی باشد چون لیست نهایی نشده است و هر بار این فهرست تغییر می كند.
كارگر همینطور بعنوان نمایشگاه هم اشاره نمود و اظهار داشت: عنوان نمایشگاه هم یك بار پیشنهاد شد كه نخستین های هلند باشد اما بعد تصمیم به تغییر گرفته شد. در هر حال مفهوم نمایشگاه مشخص شده كه از آثار تاریخی كشف شده در كاوش ها و هنرهای دیگر هلند است.

1397/06/26
14:22:14
5.0 / 5
1764
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد