منطقه باستانی ریوی جزو سایت های باستانی خاص

منطقه باستانی ریوی جزو سایت های باستانی خاص

سفرگو: سرپرست هیئت كاوش آلمانی در منطقه باستانی ریوی اظهار داشت: منطقه باستانی ریوی جزو سایت های باستانی خاص است.


«جودی توماسكی» در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به وجود منطقه باستانی ریوی در شهرستان مانه و سملقان اظهار نمود: منطقه باستانی مذكور، سایت خاصی است، چون می توان استقرار روستانشینی از عصر مفرغ و آهن را تا استقرار شهرنشینی هخامنشینی در این مكان جستجو كرد.
وی با بیان این كه مركز دیرینه شناسی آلمان در 6 فصل با همكاری كشور ایران در این منطقه فعالیت دیرینه شناسی را انجام می دهد، خاطرنشان كرد: هنوز فعالیت های مشاركتی تا 10 سال آینده هم در این منطقه ادامه خواهد داشت و طی این مدت می توان به دست یافته های زیادی در مورد مبحث مذكور دست یافت.
توماسكی اظهار داشت: تابحال هفت گور در این منطقه باستانی پیدا شد كه این گورها مربوط به سه هزار و 500 تا چهار سال قبل بوده اند كه همراه افراد تدفین شده در این گورها ظرف های سفالی بوده كه در آن زمان مواد غذایی هم در آن قرار داده بودند و بررسی ها بر روی آن به منظور درك بیشتر از شیوه های مختلف زندگی، فرهنگی و... در حال انجام می باشد.
به قول وی، علاوه بر آن 20 تا 30 ظرف سفالی هم تابحال كشف شده است.
سرپرست هیئت كاوش آلمانی در منطقه باستانی ریوی با بیان این كه در گذشته فعالیت های دیرینه شناسی را در كشورهایی چون آذربایجان و تركیه هم انجام داده ام، اظهار داشت: در ایران بر روی تپه باستانی ریوی در حال فعالیت هستم و قرار بر این است تا فعالیتی را در تبریز هم داشته باشم.1397/08/06
14:33:16
5.0 / 5
2080
تگهای خبر: باستانی , روستا , سایت , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد