انصراف میراث فرهنگی از شكایت ضد سازنده رستوران بر بام بازار وكیل

انصراف میراث فرهنگی از شكایت ضد سازنده رستوران بر بام بازار وكیل

سفرگو: مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس ضمن تایید خبر انصراف این اداره از پیگیری شكایت طرح شده ضد فردی كه مبادرت به ساخت و ساز بر روی پشت بام بازار وكیل كرده بود، این اقدام را به علت اصلاحات انجام شده در روند كار اعلام نمود.


مصیب امیری در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: دخل و تصرف هایی خارج از طرح مصوب حادث شده بود كه بنابراین مبادرت به شكایت ضد مالك كردیم، اما از آنجایی كه مالك با رایزنی های انجام شده قصد اصلاح ساخت و ساز غیرقانونی در بنای مذكور را دارد، بنابراین شكایت خویش را پس گرفتیم.
هم چنین نصیری معاون میراث اداره كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس هم در گفت و گو با ایسنا با بیان این مطلب كه روند ساخت یك رستوان در پشت بام بازار وكیل در یك مقطع زمانی به علت دخل و تصرف های غیرقانونی منجر به شكایت از جانب میراث فرهنگی شد، توضیح داد: مداخلاتی غیرفنی در ساخت طبقه دوم این رستوران (همجوار با خیابان زند) به وجود آمده بود.
وی با بیان این كه دو مشكل یكی در بخش الحاقی و دیگری در بخش اصلی بنا بوجود آمده است، اضافه كرد: بخش الحاقی در پشت بام ضراب خانه بازار وكیل از حدود 70 سال پیش بوجود آمده و دارای سند است و شهرداری با ورود به این مورد طبق ضوابط قانونی فعلی تلاش در تخریب آن داشت.
معاون میراث اداره كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس افزود: بعد از تشكیل پرونده قضایی در این باره، حكم به نفع مالك صادر شد.البته كار رویه صحیح در برخورد با تخلفات غیرقانونی این بنا، تملك است كه میراث فرهنگی توان مالی آنرا ندارد و مالك هم سند كاربری تجاری دارد.
نصیری تصریح كرد: مقرر شده كه مالك ملاحظات فنی را در ساخت اعمال نماید و در بخش الحاقی هم مقرر شده كه از سازه ها و اسكلت های فلزی سبك استفاده نماید.
معاون میراث فرهنگی استان فارس در پاسخ به چرایی بازپس گیری شكایت خود از مالك رستوران هم اظهار داشت: به لحاظ حقوقی هم اكنون از نظر ما مشكلی وجود ندارد؛ چون كه ما شكایت نمی نماییم كه كسی را به روزگار سیاه بنشانیم بنابراین دیگر از آنها شكایتی نداریم.1397/08/10
01:17:44
5.0 / 5
1683
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد