شهر هخامنشی قابلیت تبدیل شدن به منطقه بارز گردشگری را دارد

شهر هخامنشی قابلیت تبدیل شدن به منطقه بارز گردشگری را دارد

سفرگو: كارشناس حفاظت و مرمت پژوهشكده حفاظت و مرمت آثار تاریخی- فرهنگی كشور اظهار داشت: تپه باستانی ریوی بعنوان یك شهر هخامنشی، قابلیت های بسیاری برای تبدیل شدن به منطقه بارز گردشگری را دارد.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، منطقه خراسان شمالی به نقل از روابط عمومی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، فتح الله نیازی در نشست شورای فنی و عرضه طرح ساماندهی و حفاظت سایت موزه تپه تاریخی ریوی اظهار نمود: تمایل و نگرش نسل جدید نسبت به گذشته كشور و هم تاریخ هخامنشی این پتانسیل را به وجود می آورد تا «ریوی» در آینده گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب نماید.
وی با اشاره به اینكه همدلی شكل گرفته درباره تحقق این هدف برای تپه باستانی ریوی در استان خراسان شمالی قابل توجه است، عنوان كرد: منطقه ریوی از نظر تاریخی و همزیستی دوره ای در منطقه شمال شرق كشور اهمیت و ارزش ویژه ای دارد.
وی بر لزوم شكل گیری NGO ها به منظور كمك بیشتر به نهادهای دولتی و توسعه گردشگری در ریوی تصریح كرد و اظهار داشت: باید از پتانسیل های مردم روستای نجف و شهر مانه و سملقان در این زمینه بیشتر استفاده گردد.
كارشناس حفاظت و مرمت پژوهشكده حفاظت و مرمت آثار تاریخی- فرهنگی كشور اضافه كرد: تا عید نوروز زمان زیادی برای برنامه ریزی و تولید زیرساخت های جذب توریست باقی نمانده است و باید از این فرصت نهایت استفاده جهت معرفی این منطقه تاریخی صورت گیرد.
نیازی با اشاره به اینكه روشنگری و اقدامات مسئولان شهری و استانی در مورد منطقه تاریخی ریوی قابل ستایش است، خاطرنشان كرد: باید هرچه سریع تر برخی شاخصه ها همچون راه دسترسی، شن ریزی مسیر، خارج كردن نخاله ها از محوطه و... را فراهم نمود.
وی اظهار نمود: «ریوی» با پتانسیل هایی كه دارد در آینده به نقطه روشن گردشگری كشور تبدیل خواهد شد و باید مردم منطقه را هم با پتانسیل های درآمدی آن آشنا نماییم تا با همفكری و شكل گیری مجموعه این اقدامات، شاهد اتفاقات خوبی در سایت باستانی ریوی باشیم.
1397/08/14
13:11:16
5.0 / 5
2041
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد