تپه باستانی كه خلاف در آن زیاد شده!

تپه باستانی كه خلاف در آن زیاد شده!

سفرگو: بعد از انتشار خبری در فضای مجازی در خصوص تخریب تپه باستانی ˮپری جاˮ در قائمشهر رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان این مورد را تكذیب نمود.


محسن باستانی در گفت وگو با ایسنا در واكنش به تخریب تپه باستانی "پری جا"، اظهار داشت: هرچند "پری جا" دارای ثبت ملی است اما متاسفانه طی سال های گذشته به محلی برای دپوی زباله های ساختمانی تبدیل گشته بود.
وی اظهار نمود: تپه "پری جا" اثر ثبتی است اما به علت آنكه در ملك خصوصی قرار دارد و هم به علت نیزارهای بوجود آمده در بالای تپه، مكانی را برای حفاری های غیرمجاز برخی افراد سودجو فراهم نموده بود اما صاحب زمین به جهت اینكه اشراف بهتری بر تپه "پری جا" داشته باشد مبادرت به از بین بردن نیزار كرد.
رئیس اداره میراث فرهنگی قائمشهر تصریح كرد: صاحب این ملك با لایه برداری، نخاله های ساختمانی دپو شده بر روی این تپه را از بین برد تا سطح آن عاری از هرگونه زباله و نخاله شود.
به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، " پری جا" تپه ای باستانی در قائم شهر است كه علاوه بر ناشناخته بودن این مكان، هر روز از جانب سودجویان تهدید می شود، این محوطه باستانی كه متعلق به 3000 سال پیش است در سال های 90 و 91 از جانب باستان شناسان كاوش شده بود.
1397/08/21
18:22:55
5.0 / 5
2352
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد