معاون میراث فرهنگی استان تهران:

عمارت پلیس آگاهی تهران بزرگ ثبت ملی شد

عمارت پلیس آگاهی تهران بزرگ ثبت ملی شد

به گزارش سفرگو معاون میراث فرهنگی استان تهران با اشاره به اینكه سه اثر تاریخی در ری و تهران بعد از طرح در شورای ثبت و حریم در لیست آثار ملی كشور به ثبت رسید، اظهار داشت: یكی از این آثار، پلیس آگاهی تهران بزرگ است.


به گزارش سفرگو به نقل از روابط عمومی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران محسن شیخ الاسلامی معاون میراث فرهنگی استان با بیان این خبر اظهار داشت: كاروانسرای شاه عباسی و كارخانه سیمان شهرستان ری و همینطور عمارت و سر درهای واقع در ضلع شمالی و شرقی پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی آثاری است كه در جلسه در كمیته لیست آثار ملی به ثبت رسید.
شیخ الاسلامی افزود: ثبت بناهای تاریخی در لیست آثار ملی نخستین گام در حفظ و صیانت از میراث فرهنگی كشور است اما نبایست تنها به این امر بسنده كرد و برای احیاء و مرمت بناهای تاریخی از مشاركت نهادهای متولی كه در بهره برداری از این آثار سهیم می باشند استفاده نمود.
او اضافه كرد: حفظ و احیاء میراث فرهنگی هیچ منافاتی با توسعه شهری نداشته بلكه باعث تقویت تعلق شهری شهروندان و هویت بخشی به داشته های فرهنگی بین اقشار جامعه خواهد شد.

1397/09/18
13:27:38
5.0 / 5
1851
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد