رئیس كل دادگستری قزوین:

پرونده اداره كل میراث فرهنگی قزوین فارغ از مسائل سیاسی رسیدگی می گردد

پرونده اداره كل میراث فرهنگی قزوین فارغ از مسائل سیاسی رسیدگی می گردد

به گزارش سفرگو رئیس كل دادگستری استان قزوین اظهار داشت: پرونده اداره كل میراث فرهنگی استان به دوراز مسائل سیاسی و با رعایت دقیق قانون و بر مبنای موارد اتهامی و اسناد جمع آوری شده با دقت و سرعت رسیدگی می گردد.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره كل دادگستری استان قزوین، حجت الاسلام والمسلمین قدرتی درباره مبحث بازداشت مدیران میراث فرهنگی استان اظهار داشت: این مورد به دنبال بررسی چندین ماهه اداره كل بازرسی استان صورت گرفته و بازرسان به این نتیجه رسیدند كه جرائمی اتفاق افتاده و اموال غیرمنقولی از دولت بدون قرارداد و بدون ضابطه و رعایت تشریفات قانونی و صرفه و صلاح بیت المال در اختیار افراد گذاشته شده و مستنداتی عرضه شده و ادعا این است كه جعل و تبانی در معاملات دولتی و مداخله كاركنان دولت در معاملات صورت گرفته و حقوق دولت تضییع شده است.

وی بیان كرد: به نظر می آید در زمینهٔ حفظ حقوق بیت المال نظارت كافی نشده و هم اكنون چند افترا مطرح و سه نفر بازداشت هستند، چند نفر دیگر از پرسنل اداره و خارج از آن هم در معرض افترا قرار دارند كه احضار خواهند شد.

رئیس كل دادگستری استان قزوین خاطرنشان كرد: ضمن تشكر از مدیرانی كه زحمت می كشند و كارهای خوبی انجام می دهند اما این دلیل نمی گردد كه اگر كسی مرتكب جرمی شده باشد به جرائم وی رسیدگی نشود.

قدرتی افزود: دستگاه قضایی بدون توجه به مباحث سیاسی و جناحی كه گاهی در استان وجود دارد وارد رسیدگی شده و در این پرونده هم همین گونه ورود كردیم، گزارش كارشناسی شده از یك مرجع حافظ حقوق بیت المال به نام سازمان بازرسی به دستگاه قضایی رسیده و بررسی می گردد و متهمان باید از خود دفاع كنند.

وی بیان كرد: این افراد محترمانه احضار شدند و تابحال نتوانسته اند از خود دفاع موجهی به عمل آورده و قاضی رسیدگی كننده به پرونده و بازجو را قانع كنند كه تقصیری ندارند.

وی عنوان كرد: به هرحال این پرونده ادامه دارد و در این زمینه هم خواهش می كنم و هم به برخی كه به این مورد دامن می زنند و رنگ سیاسی به آن می دهند اخطار می دهم تا مسئله را با فضاسازی از روند قانونی خارج نكنند.

قدرتی اظهار داشت: در رسیدگی به این پرونده هیچ مباحث سیاسی و جناحی اصلاً مطرح نیست و سوابق خوب همه مدیران برای ما قابل توجه و احترام است و آنرا در بررسی لحاظ خواهیم كرد اما هركسی در هر مقام و جایگاهی اگر به حقوق مردم و بیت المال تعرض كند و خدای ناكرده تقصیری تولید و بیت المال تضییع شود، باید پاسخگو باشد.

وی افزود: ما مدیران امین مردم هستیم اما گاهی امكان دارد بعضی از مسیر منحرف شوند بنابراین باید خاطرنشان كرد در مجموعه میراث فرهنگی استان چند نفر مسائلی داشتند كه به مدیران ارشد استان هم قبلاً اطلاع دادیم و توجیه شدند و همكاری قانونی لازم را به عمل آوردند كه جای تشكر دارد.

رئیس كل دادگستری استان قزوین بیان كرد: دلایل و موارد مشاهده شده طبق مقررات و رعایت موارد قانونی عرضه شده و با رعایت مقررات رسیدگی خواهد شد و در هنگام بازداشت هم طبق قانون و با رعایت حقوق همه افراد روند بازداشت طی شده اما مصالح فرد مذكور و جهت پیشگیری از جابجایی اسناد و مدارك اقتضا می كرد در محل كار دستگیر نشوند و نظر دستگاه قضایی این بود كه با رعایت حرمت و جایگاه وی این كار صورت گیرد.

وی در مورد تعداد دستگیرشدگان اظهار داشت: هم اكنون سه نفر از مدیران در بازداشت به سر می برند و چند نفر كارمند دیگر و افرادی خارج از محیط اداری هم احضار شده اند.

رئیس كل دادگستری استان در انتها تصریح كرد: همینطور بعضی از مكان های تاریخی هم كه به صورت غیرقانونی در اختیار افراد و اشخاص قرار داشت به منظور پیشگیری از استمرار جرم و تصرفات غیرقانونی وی پلمب شد تا در اسرع وقت و طبق مقررات در مورد بهره برداری قانونی آنها اقدام گردد.1397/10/12
15:04:33
5.0 / 5
1616
تگهای خبر: تاریخی , تولید , فرهنگی , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد