نمایشگاه ایران مهد تمدن از هلند به اسپانیا می رود

نمایشگاه ایران مهد تمدن از هلند به اسپانیا می رود

به گزارش سفرگو مقرر است در ایام آینده نمایشگاه آثار تاریخی ایران مهد تمدن كه حالا در هلند برپاست بعد از آخر نمایشگاه به موزه ای در شرق اسپانیا برود.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، خرداد ماه امسال نمایشگاه «ایران؛ مهد تمدن» با حضور مقامات ایرانی و هلندی در موزه درنتز هلند افتتاح شد. در این نمایشگاه ۱۹۶ اثر از بیشتر از ۶۰ مكان باستانی ایران به نمایش در آمد. این نمایشگاه شامل هفت گالری شامل شروع استقرار در ایران در دوران پارینه سنگی، یكجا نشینی و استقرار در روستاها، شهرنشینی، دوره عیلام و ماد، دوران طلایی، دوره هخامنشی، نوزایی ایران، دوره پارت و ساسانی و ایران و اسلام است. پیرو این اقدام نمایشگاهی از آثار كشور هلند هم در موزه ملی ایران برپا شد.
قرار بود نمایشگاه ایران مهد تمدن به مدت ۵ ماه در هلند برپا شود اما تا كنون این نمایشگاه تمدید شده است. از جانب دیگر در توافقات بین موزه ملی ایران با موزه های اسپانیا دو طرف بر برگزاری نمایشگاه آثار تاریخی در هر دو كشور توافق كردند و الان مقرر است بعد از آخر نمایشگاه هلند این آثار به اسپانیا برود. چند روز پیش هم هیات دولت با برگزاری این نمایشگاه در اسپانیا موافقت كرده و مجوز آنرا صادر كرد. زمان افتتاح این نمایشگاه در اسپانیا هم اواخر اسفند ماه سال جاری است.
در این باره محمدرضا كارگر مدیركل امور موزه های كشور به خبرنگار مهر اظهار داشت: در اسپانیا هم این آثار به مدت چهار ماه به نمایش گذاشته می گردد مگر آنكه تمدید شود. حالا آثار از هلند در آستانه بسته بندی و انتقال به موزه دیرینه شناسی شهر «آلیكانته» در شرق اسپانیا است.
به گفته كارگر زمان قطعی افتتاح نمایشگاه بزودی اعلام خواهد شد.
او همینطور اوایل آذرماه در سفری كه به اسپانیا داشت، با «سزار آگوستو آسنسیو» معاون فرهنگی استان آلیكانته دیدار نمود و از نزدیك با امكانات این موزه برای نمایشگاه آشنا شد.

1397/10/23
14:01:34
5.0 / 5
2274
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد