رییس كمیته گردشگری شورای شهر عنوان كرد

پول سخت ما از نفت پول راحت تركیه از گردشگری

پول سخت ما از نفت پول راحت تركیه از گردشگری

سفرگو: رئیس كمیته گردشگری و میراث فرهنگی شورای شهر تهران اظهار داشت: ما باید با التماس نفت مان را به دنیا بفروشیم تا نصف درآمد تركیه كه به راحتی از گردشگری به دست می آورد، نصیب مان شود.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، حسن خلیل آبادی كه در دوازدهمین همایش جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی سخن می گفت، در ادامه این سخنان، اضافه كرد: آیا جاذبه های تركیه بیشتر از ایران است و یا حتی كشورهای تازه استقلال یافته كه هویت شان به صد سال هم نمی رسد، درحالی كه فقط عمر تهران به بیشتر از ۱۰ هزار سال می رسد.
او با اشاره به نقش راهنما در اشتغال زایی، اظهار داشت: در برخی از حوزه های صنعتی و پتروشیمی باید چندده هزار دلار باید خرج كنند تا شغل ایجاد شود اما در گردشگری برای ایجاد شغل به سرمایه اندك نیاز است. متاسفانه غافل شده ایم و چسبیده ایم به چیزهایی كه باید به زحمت از آنها پول درآوریم.
خلیل آبادی تصریح كرد: در دوره پنجم مدیریت شهری به گردشگری و میراث فرهنگی اهمیت ویژه داده شده و شورای شهر در برنامه سوم شهرداری كه از سال آینده شروع می شود، شهرداری را ملزم كرده لایحه ایجاد سازمان گردشگری را ارائه نماید. این لایحه قبلا به شورا داده شده بود، اما به توسعه ساختار در شهرداری ایراد گرفتند. ما تلاش می نماییم این لایحه در سال ۹۸ تصویب شود.

این عضو شورای شهر تهران به راهنمایان تور سفارش كرد كه دانش و انگیزه خودرا تقویت نمایند و در ادامه اظهار داشت: گردشگری رو به پیشرفت است و در سبد خانواده ها قرار می گیرد. هرچند كه گردشگری با كاهش روبه رو است ولی اوضاع این طور نمی ماند.
دوازدهمین همایش جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی همزمان با روز جهانی راهنمایان با تاكید بر هویت بخشی به شغل راهنمای گردشگری، امروز (پنج شنبه، دوم اسفندماه) در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس انجام شد.1397/12/03
12:52:46
5.0 / 5
1586
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد