موزه لوور با بیشتر از ۱۰ میلیون بازدید كننده پربازدیدترین موزه جهان

موزه لوور با بیشتر از ۱۰ میلیون بازدید كننده پربازدیدترین موزه جهان

سفرگو: هفته نامه لوپوئن نوشت كه موزه لوور با بیشتر از ۱۰ میلیون نفر بازدید كننده در سال ۲۰۱۸ پر بازدیدترین موزه جهان شمرده می شود.


به گزارش سفرگو به نقل از مهر، ژان لوك مارتینز، مدیر موزه لوور در همین ارتباط به می گوید: شمار بازدید كنندگان این موزه برای اولین بار از زمان تاسیس تا كنون از مرز ۱۰ میلیون نفر فراتر رفته است. به نوشته این نشریه شمار بازدید كنندگان لوور در سال ۲۰۱۷ حدود ۱/۸ میلیون نفر بود كه سپس آن موزه ملی چین با ۸ میلیون بازدید كننده، سپس موزه متروپولیتن نیویورك با ۳/۷ میلیون نفر در جایگاه بعد قرار می گیرند.
به گفته مدیر موزه لوور سپس چند سال وقفه و دو سال كاهش ۳۰ درصدی بازدید كنندگان، با رونق گردشگری شاهد افزایش بازدید كنندگان این موزه در سال میلادی گذشته می باشیم. همین طور اعمال برخی تغییرات همچون ایجاد بخش چمدان داری برای گردشگران، و تغییراتی در بخش فروش بلیط، راه اندازی فروش بلیط روی اینترنت و پذیرش گروه ها از عوامل موثر در افزایش كیفیت پذیرش بازدید كنندگان می باشد. این اقدامات بودجه ای معادل ۶۰ میلیون یورو هزینه در بر داشته است كه قسمتی از آن از محل توافق صورت گرفته برای تاسیس موزه لوور ابوظبی در سال پیش تامین گردیده است.
در بررسی صورت گرفته كه قسمتی از نتایج آنرا لوپوئن منتشر نموده است حدودا سه چهارم بازدید كنندگان این موزه را خارجی ها می سازند اما در میان ملیت های مختلفی كه از این موزه دیدن می كنند فرانسوی ها با ۲۵ درصد كل بازدید كنندگان (از جمله سالی ۵۶۵ هزار دانش آموز) كماكان در صدر می باشند. پس از فرانسوی ها آمریكایی با ۵/۱ میلیون نفر در جایگاه دوم و چینی ها در جایگاه سوم می باشند. به نوشته این نشریه چین با ۱۲۹ میلیون توریست در جهان اولین كشور از نظر میزان توریست محسوب می گردد. گردشگران چینی كه به اروپا سفر می كنند غالبا به سوژه طبیعت و فرهنگ علاقه دارند.
به گفته مدیر موزه لوور اعتراضات اخیر اجتماعی در چارچوب جنبش جلیقه زردها تاثیری بر بازدید از موزه لوور نداشته و تنها یك شنبه (۸ دسامبر) این موزه ملزم به بستن درب های خود شد. نكته جالب در این بررسی این است كه بیشتر از ۵۰ درصد بازدید كنندگان این موزه زیر ۳۰ سال دارند. مسئولان این موزه باز در نظر دارند برای فراهم آوردن تسهیلات بیش تر برای بازدید كنندگان درب های این موزه را یك شب در ماه بطور بلاعوض به روی عموم و گردشگران بگشایند. با اجرای این طرح عملا طرح قبلی در مورد بلاعوض بودن نخستین یك شنبه هر ماه كنسل خواهد شد.
این مطلب را رایزن فرهنگی ایران در فرانسه ترجمه و در اختیار خبرگزاری مهر قرار داده است.

1397/12/06
14:27:04
5.0 / 5
1799
تگهای خبر: توریست , سفر , فرهنگی , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد