مونسان خبر داد:

۱۱ و هشت دهم میلیارد دلار درآمد گردشگری ایران در سال ۹۷

۱۱ و هشت دهم میلیارد دلار درآمد گردشگری ایران در سال ۹۷

به گزارش سفرگو رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشور اظهار داشت: بنا بر گزارش بانك مركزی پارسال ۱۱.۸ میلیارد درآمد ارزی از راه گردشگری برای كشور بوجود آمده است.


به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، علی اصغر مونسان در مراسم افتتاحیه باغ لاله های گچسر كه امروز شنبه ۱۴ اردیبهشت برگزار شد، اظهار نمود: البرز ظرفیت های گردشگری زیادی را در خود جای داده است كه باغ لاله های گچسر تنها یكی از آنها است.
معاون رئیس جمهور افزود: باغ لاله های گچسر هر ساله تعداد زیادی توریست را از تهران و سایر استان ها به خود جذب می كند و سبب اشتغالزایی برای عده زیادی شده است.
این مسؤول با اشاره به اینكه امیدوار هستیم روند رو به رشد صنعت گردشگری البرز ادامه یابد افزود: برای رسیدن به این هدف باید به دنبال ارتقای زیرساخت های گردشگری استان باشیم.
مونسان با تاكید بر لزوم راه اندازی هتل و مراكز اقامتی در محوركرج – چالوس اظهار نمود: بدون شك ایجاد مراكز اقامتی در این راه منجر به توسعه صنعت گردشگری استان می شود.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به جایگاه گردشگری در دنیای امروز افزود: گردشگری بعنوان یك صنعت در دنیا شناخته شده و در حال تبدیل شدن به سومین اقتصاد دنیاست و سرعت رشد بالایی دارد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشور اظهار داشت: رونق گردشگری در كنار اشتغالزایی و درآمدزایی سبب افزایش نشاط اجتماعی در جامعه می شود.
او با اشاره به اینكه تحریم ها تأثیر چندانی بر صنعت گردشگری ندارد، توضیح داد: تحریم كمترین صدمه را به صنعت گردشگری می زند بنابراین بخشی است كه می تواند به اقتصاد كشور بسیار كمك نماید.
وی اشاره كرد: باید به گردشگری اهمیت بیشتری داده شود و در این راستا رئیس جمهور توجه خوبی به هر سه بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دارد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشور درباره اعتبارات مرمت كاخ مروارید مهرشهر كرج بیان كرد: متأسفانه مالكیت این كاخ در اختیار ما نیست.
وی افزود: اواخر سال ۹۶ از این مجموعه داشتم و متأسفانه باید بگویم صدمه های جدی به این بنا وارد شده و سقف آن از بین رفته است.
معاون رئیس جمهور اضافه كرد: پس از این بازدید به اداره كل میراث فرهنگی البرز دستور داده شد كه حداقل اقدامات برای حفاظت از این اثر صورت گیرد.
این مسئول ابراز كرد: خوشبختانه اقداماتی برای مرمت این مجموعه صورت گرفت و امید است با همكاری مالك این مجموعه بتوانیم كار مرمت آنرا دنبال نماییم.
مونسان با اشاره به اینكه كاخ مروارید مهرشهر یكی از جاذبه های گردشگری البرز می تواند باشد، اظهار داشت: امید است كار مرمت آن به سرعت صورت گیرد و مجدد در حوزه گردشگری از آن استفاده گردد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشور در مورد آخرین اقدامات برای مرمت خانه دكتر مصدق هم توضیح داد: اجازه مرمت این خانه داده شده و مجوزهای لازم در این خصوص صادر گردیده است.
وی در بخش دیگری با اشاره به میزان صدمه های وارده به آثار تاریخی استان ها پس از سیل های اخیر در روزهای نوروز اظهار داشت: همكاران ما اقدامات لازم را انجام دادند كه كمترین صدمه به این آثار وارد شود.
مونسان بیان كرد: در خرم آباد قلعه فلك الافلاك بر روی تپه ای قرار گرفته است كه بخشی از این تپه فرو ریزش پیدا كرد كه می توانست به قلعه صدمه های كلی وارد كند اما همكاران ما زیر آن بارندگی های شدید در آن روزها كل محوطه قلعه و تپه را پوشش داده و كاور كردند.
وی تصریح كرد: جلوی نفوذ بارش به تپه محل قرارگیری قلعه فلك الافلاك گرفته و فرو ریزش تپه مهار گشت.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشور افزود: پل های تاریخی استان لرستان هم به نسبت پل های به روز كه گرفتار صدمه شده اند كمتر صدمه ها را داشتند.
به قول او، از پل تاریخی پل دختر هم چون عرشه ای نداشته و تنها پایه ها باقی مانده بود، بنابراین در جریان سیل استان لرستان فقط یكی از پایه های پل چرخش پیدا كرد و صدمه جدی ندید.
وی ادامه داد: در مجموع در جریان سیل نوروز در استان لرستان بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان برای ترمیم خسارت ها از سازمان میراث فرهنگی درخواست شد و در كل بیشترین خسارت سیل اخیر در استان لرستان بوده است.
مونسان خاطرنشان كرد: پل های تاریخی در قیاس با پل های به روز كشور مقاومت خوبی داشته اند و با اینكه پل جدید در خرم آباد صدمه شدیدی پیدا كرد پل دختر صدمه جدی نداشت.
1398/02/14
17:05:30
5.0 / 5
1682
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد