معاون صنایع دستی پاسخ داد

به هنرمندان سیل زده كمك می شود؟

به هنرمندان سیل زده كمك می شود؟

به گزارش سفرگو معاون صنایع دستی اعلام نمود كه به محض پاك سازی مناطق سیل زده و امكان استقرار هنرمندان در كارگاه ها و منازلشان، با تخصیص وام تسهیلات و تجهیزات این هنرمندان را فراهم خواهند كرد.


پویا محمودیان، معاون صنایع دستی در گفتگو با ایسنا درباره برنامه های این معاونت برای كمك به هنرمندان، صنعت گران و تولیدكنندگان صنایع دستی كه به دنبال سیل های نوروزی گرفتار خسارت شده بودند، اظهار نمود: در مجموع خسارات ناشی از سیل در حوزه های تجهیزات، مواد اولیه و زیرساخت ها نزدیك به ۱۷۰ میلیارد تومان برآورد شده است. برنامه ریزی ما این است به محض اینكه مناطق سیل زده پاك سازی شود و امكان استقرار صنعتگران و هنرمندان در كارگاه ها و منازلشان فراهم گردد، كمك ها را آغاز نماییم.
او افزود: در همین راستا میزان خسارات سیل به حوزه صنایع دستی به صورت تفكیك بندی شده به استانداری های مربوطه، ستاد مدیریت بحران، وزارت كشور و نهاد ریاست جمهوری اعلام شده است تا بودجه مناسبی را برای تجهیز كارگاه ها و مواد اولیه مناطق سیل زده در نظر بگیرند.
معاون صنایع دستی تصریح كرد: ازاین رو بعد از فراهم شدن امكان استقرار، تأمین تجهیزات تأمین مواد اولیه و كارگاه ها در وهله نخست و سپس مرمت كارگاه ها در دستور معاونت صنایع دستی قرار خواهد گرفت.
محمودیان همینطور در بخش دیگری از سخنان خود درباره وضعیت بیمه هنرمندان و صنعت گران صنایع دستی، اظهار نمود: حدود ۸۱۵ نفر با عنایت به بودجه ای كه در اختیار ما قرار داشت، در فهرست بودند كه بیمه شده اند. تلاش می نماییم كه امسال بتوانیم میزان بودجه را بیشتر نماییم و هنرمندانی كه در انتظار برقراری بیمه شان هستند هم بیمه شوند.
او درباره نحوه انتخاب هنرمندانی كه در فهرست قرار گرفته بودند هم اظهار داشت: نام این ۸۰۰ هنرمندان بر مبنای اولویت هایی در فهرست قرار گرفت كه توسط ۳۱ استان به ما اعلام شده بود. برای ما مهم این است كه فرآیند بیمه كردن هنرمندان و صنعتگران پس از پنج سال باردیگر شروع شده و امیدواریم در صورت تخصیص بودجه بیشتر، بتوانیم طیف بیشتری از هنرمندان را بیمه نماییم.1398/02/29
15:25:31
5.0 / 5
1664
تگهای خبر: تولید , صنایع دستی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد