به بهانه دهمین سال افتتاح موزه آكروپولیس :

فراهم سازی بازدید از ویرانه های آتن

فراهم سازی بازدید از ویرانه های آتن

به گزارش سفرگو به مناسبت دهمین سالگرد افتتاح موزه «آكروپولیس» یونان این موزه امكان بازدید از قسمتی از ویرانه های شهر باستانی « آتن » را برای علاقه مندان فراهم نموده است.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا و به نقل از فرانس ۲۴، موزه « آكروپولیس» كه بخش بزرگی از گنجینه شهر باستانی «آتن» را در خود جای داده است، این دفعه برای نخستین بار بازدید نزدیك و تردد در منطقه كاوشی ویرانه های شهر باستانی « آتن» را برای بازدیدكنندگان میسر كرده است.
این فضای ۴ هزار متر مربعی كه در زیر موزه قرار دارد شامل ویرانه های حمام باستانی، خانه ها، چاه ها، خیابان ها و غیره می شود. این ویرانه ها به دوران منسوب به « یونان كلاسیك» باز می گردند.
مدیر موزه « آكروپولیس» بیان كرد: «بازدیدكنندگان می توانند در ویرانه های شهر باستانی « آتن» قدم بردارند و از نزدیك از آثار باستانی این شهر دیدن كنند.»
یكی از بخش های مهم این مكان تاریخی خانه یك فرد آتنی ثروتمند است كه قدمت آن به قرن ششم بعد از میلاد باز می گردد.
با عنایت به اسناد تاریخی این مكان باستانی ۵۰۰۰ هزار سال پیش خانه نخستین مردمان «آتن» باستان بوده است.
این ویرانه ها برای نخستین بار در جریان ساخت و ساز موزه «آكروپوایس» در فاصله زمانی سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۴ كشف شد، اما قبل از این تنها بخشی از این ویرانه ها از راه كفپوش شیشه ای در ورودی مشخص بود.


آثار باستانی كه در جریان كاوش این منطقه كشف شده اند، بعدها در همین موزه به نمایش عموم گذاشته خواهند شد.
این موزه كه بر روی تپه ی « آكروپولیس» واقع شده است خانه مجسمه های نفیس یونان باستان همچون آثار باستانی معبد «پارتنون» یكی از تاثیرگذارترین بناهای تمدن غرب هم است.
از زمان افتتاح موزه « آكروپولیس» در سال ۲۰۰۹، این موزه تابحال میزبان ۱۴.۵ بازدیدكننده بوده است.
این موزه كه توسط معمار برجسته سوئیسی-فرانسوی طراحی شده است، در سه طبقه آثار باستانی دوران طلایی آتن را به نمایش می گذارد و یكی از دو مكان دیرینه شناسی مهم یونان به شمار می آید.


 


منبع:

1398/04/01
16:11:56
5.0 / 5
1611
تگهای خبر: باستانی , تاریخی , فضا , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد