پس از گذشت یك سال از حادثه آتش سوزی موزه ملی برزیل:

ایتالیا دو هزار اثر باستانی به برزیل امانت می دهد

ایتالیا دو هزار اثر باستانی به برزیل امانت می دهد

به گزارش سفرگو بعد از آتش سوزی سال قبل موزه ملی برزیل، كارشناسان ایتالیایی برای همكاری در بازسازی آثار باستانی بازیابی شده از ویرانه های این موزه به برزیل سفر می كنند.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا و به نقل از آرت نت نیوز، بعد از آن كه آتش، ساختمان موزه ملی برزیل و صد ها اثر باستانی و گنجینه های تاریخی را نابود كرد، ایتالیا برای كمك به بازسازی این موزه پیش قدم شده است.
مقامات ایتالیا تعداد قابل توجه ای اثر باستانی را برای مدت طولانی به موزه ملی برزیل امانت خواهند داد و كارشناسانی را برای همكاری در بازسازی آثار این موزه ارسال خواهند كرد.
طبق اظهارات مقامات رسمی ایتالیا، در مجموع 2000 اثر باستانی از موزه ملی دیرینه شناسی «ناپل» و منطقه تاریخی «هركولانیوم» به برزیل امانت داده خواهند شد.
این پیشنهاد كمی بعد از آن كه «الكساندر كلنر» مدیر موزه ملی برزیل برای دریافت حمایت به اروپا سفر كرد و برای بازسازی ساختمان 200 ساله موزه ملی برزیل بودجه حمایتی جمع آوری كرد، عرضه شد. در جریان آتش سوزی سال گذشته، حدود 90 درصد از مجموعه آثار موزه ملی برزیل گرفتار خسارت شد. البته پرارزش ترین اثر این موزه یعنی بقایای «لوسیا» كه قدیمی ترین بقایای انسان كشف شده در قاره آمریكا به حساب می آید، كمی بعد از آتش سوزی بازیابی شد.
موزه ملی برزیل، بعنوان بزرگ ترین موزه تاریخ طبیعت آمریكای جنوبی و یكی از قدیمی ترین موسسات علمی برزیل شناخته می شود.
آثاری كه از ایتالیا به مدت 20 سال به برزیل منتقل خواهد شد شامل مجسمه ها، تابلو های نقاشی روم باستان هم می شود. نخستین مجموعه از این آثار سال 2020 به برزیل منتقل خواهند شد. این آثار تا زمانی كه مراحل ساخت و بازسازی موزه ملی برزیل به اتمام برسد در موسسه فرهنگی ایتالیا و سفارت ایتالیا در « ریو» به معرض نمایش گذاشته خواهند شد.
«كلنر» در ماه «می» بیان كرد: « این موسسه برای ادامه ی بقای خود به كمك مالی فوری 250 هزار دلار نیاز دارد.»
دولت آلمان این مبلغ را بلافاصله پرداخت كرد و قول حمایت های بیشتری را داد.
پلیس فدرال برزیل اعلام نموده بود كه آتش سوزی از كانال تهویه هوا معیوبی در طبقه همكف شروع شده و به علت نبود تمهیدات امنیتی كافی شعله های آتش غیر قابل كنترل شده بودند.
این موزه كه در سال ۱۸۱۱ بعنوان اقامتگاه پادشاه «جان ششم پرتغال» ساخته شده بود، برای سال های متمادی با كمبود بودجه روبرو شده بود. هزینه كلی بازسازی این موزه نزدیك به ۲۵ میلیون دلار برآورد شده است، اما هنوز هیچ برنامه ی دقیقی درباره زمان بازگشایی این موزه عرضه نشده است.1398/04/02
14:02:10
5.0 / 5
1647
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد