آلمان نقاشی سرقتی را بعد از 75 سال به ایتالیا بازمی گرداند

آلمان نقاشی سرقتی را بعد از 75 سال به ایتالیا بازمی گرداند

به گزارش سفرگو یك تابلو نقاشی تحسین شده از نقاش چیره دست هلندی با مبحث «طبیعت بی جان» كه در جریان جنگ جهانی دوم توسط سربازان «نازی» از ایتالیا ربوده شده بود، بعد از كشمكش های فراوان به شهر «فلورانس» بازمی گردد.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا و به نقل از ایندیپندنت، این تابلو نقاشی رنگ روغن كه با نام «گلدان گل» شناخته می شود اثر «یان فن هایسوم»، نقاش نامدار قرن هجدهم هلند است كه گمان می رود میلیون ها دلار ارزش داشته باشد.
این اثر بعد از آن كه توسط «لئوپولد دوم» خریداری شد، برای نخستین بار در سال ۱۸۲۴ در «فلورانس» به نمایش درآمد.
این تابلو نقاشی در سال ۱۹۴۳ توسط سربازان « نازی» ربوده شد و در نهایت به آلمان منتقل شد و در سال ۱۹۹۱ از مجموعه خصوصی یك خانواده آلمانی سردرآورد.
بازگشت قریب الوقوع این اثر به ایتالیا بعد از كشمكش های طولانی با نوادگان ناشناس یك سرباز «نازی» كه گفته می شود برای بازگرداندن این اثر ۲ میلیون یورو درخواست كرده بودند، امكان پذیر شده است.
مدیر گالری «اوفیتزی» ایتالیا بیان كرد: «در نهایت این اثر هنری بعد از ۷۵ سال به خانه بازمی گردد. مبارزه سختی بود و امروز یك پیروزی بزرگ برای ایتالیا به حساب می آید.»
مدیر این گالری كه خود یك شهروند آلمانی است، به شخصه درخواست بازگشت این اثر هنری به « فلورانس» را مطرح كرده است؛ چونكه اعتقاد دارد آلمان در ارتباط با بازگرداندن این تابلو نقاشی، دینی اخلاقی بر عهده دارد.
طبق بیانیه ی انتشار یافته در وب سایت وزارت خارجه ایتالیا، وزرای خارجه آلمان و ایتالیا برای تحویل رسمی این اثر به «فلورانس» سفر خواهند كرد.
وكلای دولت آلمان معتقدند، این اثر را نباید بعنوان یكی از اموال مصادره شده توسط ارتش «نازی» محسوب كرد، بلكه باید این تابلو نقاشی را بعنوان اثری در نظر گرفت كه توسط یك سرباز ربوده شده و حق به ارث گذاشتن آن برای نوادگانش را نداشته است.
یك تصویر سیاه و سفید از این تابلو نقاشی در حالیكه كلمه «دزدیده شده» به زبان های انگلیسی، آلمانی و ایتالیایی بر روی آن دیده می شود، بر روی دیوارهای گالری « اوفیتزی» ایتالیا نصب شده است.1398/04/09
01:16:32
5.0 / 5
1548
تگهای خبر: سایت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد