پرونده قضایی دوچرخه سوار آلمانی چه شد؟

پرونده قضایی دوچرخه سوار آلمانی چه شد؟

به گزارش سفرگو پرونده دوچرخه سواری آلمانی در ایران هنوز باز است. رئیس كل دادگستری استان مازندران اخیرا اعلام نموده «روند این پرونده بعد از حضور شاكی یا وكیل او ادامه می یابد» اما معاون گردشگری نكته ای مغفول در این پرونده را یادآور شده است: «گردشگران خارجی بعد از بازگشت به كشور خود امكان مراجعت و پیگیری شكایات را ندارند.»


ولی تیموری بعد از آن كه رئیس كل دادگستری استان مازندران جزئیات این پرونده را توضیح داد، به ایسنا گفت: «با توجه به این كه گردشگران بعد از بازگشت به كشور خود دیگر امكان مراجعت و پیگیری شكایات را ندارند، نظام قضایی كشور باید سازوكار دیگری را برای این كار طراحی و اجرا نماید.»
وی ادامه داد: «سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بعنوان متولی امور گردشگری، همانگونه كه قبل از این هم چندین بار در جلسات مشترك این مورد را مطرح كرده، آمادگی دارد همكاری لازم را برای تعریف یك فرایند حقوقی و تخصصی در این زمینه با دادستانی داشته باشد.»
خبر سرقت از یك توریست دوچرخه سوار آلمانی و ضرب و جرح او، در یك ماه گذشته سر و صدای زیادی در فضای مجازی به پا كرد. استاندار مازندران به خاطر این اتفاق از آن دوچرخه سوار عذرخواهی نمود، بعضی از هنرمندان و كنشگران اجتماعی و گردشگری هم به برخوردی كه اتفاق افتاده بود واكنش هایی نشان دادند.
روایت ها درباره این ماجرا مختلف است اما رئیس كل دادگستری استان مازندران آنرا این گونه شرح داده است: «توریست آلمانی كه اوایل مردادماه امسال به تنهایی و با یك دوچرخه در حال عبور از خاك ایران بود، بدون اطلاع و هماهنگی با نیروی انتظامی یا مراجع دیگر، قصد اقامت و توقف در ساحل دریای خزر در محدوده حوزه قضایی نشتارود در شهرستان تنكابن را داشته است. در معاشرت این گردشگر آلمانی با چند نوجوان كه همه آنها كمتر از ۲۰ سال داشتند، یكی از این افراد مبادرت به برداشتن اموال شخصی وی كرده و متواری می شود كه در ادامه آن توریست حین درگیری با نوجوان مذكور از ناحیه صورت و فك مصدوم و ضارب از محل متواری می شود.

وی افزود: این گردشگر توسط برخی از افراد محلی به پاسگاه انتظامی بخش نشتارود و بعد از آن فوراً به بیمارستان منتقل شده است، ضمن اینكه دوچرخه و وسایل شخصی همراه وی هم تحویل نیروی انتظامی شد. ظرف ۲۴ ساعت از زمان وقوع جرم و با تلاش نیروهای انتظامی و دستگاه قضایی استان مازندران، متهم و مرتبطین دستگیر و بعد از تفهیم افترا و صدور قرار مناسب به زندان عرضه شدند.

به قول رئیس كل دادگستری استان مازندران، هم اكنون متهم اصلی كه به ایراد آسیب بدنی اقدام نموده، به علت عجز از تودیع وثیقه در بازداشت است.

او گفته كه پرونده برای رسیدگی و تحقیقات تكمیلی به یكی از شعب حوزه قضایی نشتارود ارجاع و ثبت شده و روند پرونده بعد از حضور شاكی یا وكیل وی، ادامه خواهد یافت.
این درحالی است كه توریست آلمانی برای درمان جراحت هایش به كشور خود برگشته است.
فیلیپ مارك گراف، تصمیم داشت برای جمع آوری كمك مالی به بیماران سرطان با دوچرخه، مسیری ۲۰ هزار كلیومتری را تا جنوب هند طی نماید. مسیر او از تركیه، ارمنستان، ایران و پاكستان، هیمالایا و پامیر می گذشت و در نهایت به هند می رسید. او كه در حمله سارقان مجروح شده بود حالا برای ادامه درمان به كشورش برگشته اما گفته پروژه اش متوقف نشده و بعد از درمان تا جنوب هند خواهد رفت.1398/06/01
01:17:09
5.0 / 5
1701
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد