از چه راهی توریست مذهبی جذب كنیم؟

از چه راهی توریست مذهبی جذب كنیم؟

سفرگو: یك فعال حوزه گردشگری معتقد می باشد توریست صرفا این نیست كه بلیط تهیه نماید و سفر را آغاز كند بلكه فرد با دیدن عكس ها و مطالب و حتی شنیدن رویدادها نیز می تواند سفر كند، پس تاثیری كه یك سخنرانی دینی می تواند بر جذب توریست داشته باشد بسیار بالا است.


ملیحه صفری در گفت و گو با ایسنا، عنوان كرد: مانند تمامی فیلم ها یا كتاب های خوب یك سخنرانی دینی عالی آن هم درباب محرم، در حال نقل و انتقال گردشگران مذهبی است. ما عاشق این هستیم كه ماجراجویی نماییم و به جایی جدید با راهنمایی آگاه سفر نماییم كه بتواند جاها و چیزهایی را كه قبلا هیچ گاه از وجودشان باخبر نبودیم، به ما معرفی و ما را دعوت كند كه پنجره هایی به جهان نو باز نماییم و ما را به لنزهایی جدید مجهز كند كه چیزهای معمولی و تكراری دنیا اطرافمان را خارق العاده ببینیم. به ما لذت ببخشد و چندین بخش از ذهن ما را همزمان فعال نگه دارد.
وی اشاره كرد: اگر یك سخنران دینی تلاش كند تا باورهای دینی خودرا به شكلی بیان كند كه گویی عازم یك سفر مذهبی است و یا درباب وقایع كربلا مانند یك راهنمای گردشگری از جایی سخن خودرا آغاز كند كه مخاطب تصور كند آنجاست و راهنما باید مطمئن شود كه هیچ حركت نا ممكن و یا تغییر جهت غیر قابل توضیحی در راه برای مخاطبان و گردشگران مذهبی وجود ندارد. چه این سفر برای كشف و اكتشاف باشد و چه برای توضیح چیزی یا ترغیب كسی؛ در نهایت توریست مذهبی را به مكان زیبای جدیدی می رساند كه آن هم یك موهبت است.
این فعال حوزه گردشگری اظهار نمود: تمركز بر آن چیزی كه می خواهید به توریست مذهبی بدهید، اساس كامل آن چیزی است كه شما را برای سخنرانی مذهبی آن هم درباب محرم آماده می سازد. تاثیرگذاری یك سخنرانی دینی و مذهبی و به عبارتی سفر زیارتی به مقصد كربلا اغلب در آن چیزی است كه بیان نمی گردد، چونكه یك مطلب كوتاه می تواند بسیار باارزش باشد. در واقع این راز سخنرانی مذهبی موفق را خیلی ها نمی دانند و با غامض گویی، ذهن گردشگران مذهبی را خسته می كنند.
صفری با اشاره به لزوم تبیین ذایقه گردشگران مذهبی اشاره كرد: چه فرصت یك سخنران مذهبی 2 دقیقه باشد، و چه 18 دقیقه و یا حتی 80 دقیقه بایستی به اندازه ای بتواند مطالب را در مسافرت مذهبی خود بگنجاند كه به اندازه كافی عمق داشته باشد تا بتواند گردشگران مذهبی را مجذوب خود كند. هنگامی كه این سخنرانی های مذهبی درست اجرا شود قلب های گردشگران مذهبی به تپش در می آید و ذهن هایشان از احساس این واقعه به مرز دگرگونی می رسد و ناخودآگاه اشك در چشمهایشان حلقه خواهد زد.
وی اشاره كرد: بزرگترین نقص سخنرانی مذهبی این است كه اگر گردشگران مذهبی خودرا كاملا از روی نوشته هدایت كنید، آن حس و شور واقعی را در آنها خواهید كشت. اینكه آنها درك كنند برایشان روخوانی می كنید یا سخنرانی مذهبی تا به سفر كربلا بروند؛ دو تجربه كاملا متفاوت می باشد و با درك روخوانی و تصنعی بودن، حس خوب و تجربه زیبایی برای گردشگران مذهبی رخ نخواهد داد.
این فعال حوزه گردشگری اشاره كرد: امروزه گردشگران مذهبی بر روی پیام سخنرانی های دینی تمركز زیادی می كنند، بدین سبب رسالت اصلی یك سخنران مذهبی این است كه بر روی صحنه در خدمت این ایده باشد كه آنرا بعنوان هدیه با ارزش به گردشگران مذهبی خودش تقدیم كند. آنها وقتی می بینند با عشق واقعی وقایع را زیبا و عینی بیان می كنید، حس لذت و عشق را خواهند برد و همیشه با شعف قلبی و صادقانه در این سفر مذهبی شركت خواهند كرد.
منبع:

1398/06/18
23:46:58
5.0 / 5
2398
تگهای خبر: توریست , سفر , شركت , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد