فرماندار یزد خواستار شد؛

دانشگاه، طرح جامع توسعه گردشگری یزد را تدوین كند

دانشگاه، طرح جامع توسعه گردشگری یزد را تدوین كند

به گزارش سفرگو فرماندار یزد اظهار داشت: تدوین طرح جامع توسعه گردشگری یزد كه تمام ابعاد زیرساختی را مد نظر قرار داده باشد برای یزد ضروری می باشد.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، «سیدمحمد رستگاری» در همایش استانی «رویداد دیدار» كه با محوریت «نقش دانشگاه در توانمندسازی اركان فعال گردشگری» به مناسبت روز جهانی گردشگری به میزبانی دانشگاه علم و هنر برگزار شد، با بیان این كه بحث آموزش نیروهای جدید در حوزه گردشگری باید بیشتر از پیش مد نظر مسؤلان مرتبط و جامعه دانشگاهی قرار گیرد، اظهار نمود: توسعه گردشگری یزد نیازمند ایجاد و تقویت زیرساخت های خدماتی است كه مشاركت تمام اقشار و دستگاه های اجرای و مدیریتی را می طلبد.
وی با اشاره به وجود بعضی از نارضایتی ها ناشی از عدم وجود زیرساختی لازم در حوزه گردشگری شهر میراث جهانی یزد، اضافه كرد: توجه به مسائلی نظیر نورپردازی، ایمنی و امنیتی، ساماندهی اتباع خارجی ساكن در بافت تاریخی و مسائل ترافیكی بخصوص در معابر بافت تاریخی یزد همچون لزوم های اجرایی در جهت تقویت زیرساخت های گردشگری در یزد است.
فرماندار یزد عدم برنامه ریزی لازم برای حضور حجم گسترده مردم و گردشگران در بافت تاریخی و جهانی یزد را همچون مهمترین چالش های حوزه گردشگری در این شهر دانست و اظهار داشت: رفع این چالش نیازمند حضور و مشاركت بیشتر از پیش بخش خصوصی است.
رستگاری با اشاره به خصوصیت های كتاب شازده حمام نوشته دكتر پاپلی یزدی، خاطرنشان كرد: در این كتاب كه در حقیقت یزد 30 سال قبل را معرفی می كند، كوچه ها و معابر بافت تاریخی و همینطور نقش شهروندان در مدیریت شهری به خوبی تشریح شده است.
این مسئول با بیان این كه اعتبارات دولتی، شهرداری و میراث فرهنگی برای ساماندهی بیشتر از پیش بافت تاریخی و جهانی یزد محدود است، تصریح كرد: تدوین طرحی جامع كه تمام ابعاد توسعه ای بافت جهانی را مد نظر قرار داده باشد ضروری می باشد.
وی در انتهای سخنان خود با اشاره به لزوم مشاركت جامعه دانشگاهی برای تدوین طرح جامع توسعه گردشگری و تقویت زیرساخت های لازم در این خصوص، اظهار داشت: فرمانداری آماده هرگونه همكاری با طرح هایی است كه متناسب با نیاز یزد و در قالب قوانین و شرایط مدیریت استان تدوین و عرضه شود.1398/07/10
16:09:10
5.0 / 5
1639
تگهای خبر: آموزش , تاریخی , خدمات , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد