راه اندازی پروژه های گردشگری بوم كلبه و بازارگل و گیاه در سرخه حصار كلید خورد

راه اندازی پروژه های گردشگری بوم كلبه و بازارگل و گیاه در سرخه حصار كلید خورد

سفرگو: به دنبال انعقاد تفاهم نامه بین شهرداری تهران و وزارت جهاد كشاوری در خصوص واگذاری اراضی جنگلی و نظر به طراحی ده ها پروژه در بوستان جنگلی سرخه حصار، فراخوان جذب سرمایه گذار مربوط به دو پروژه گردشگری برای نخستین بار در این منطقه به نتیجه رسید و روند راه اندازی دو پروژه ˮ بوم كلبه ˮ و ˮ بازارگل و گیاه ˮ كلید خورد.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه با اشاره به اینكه تفاهم نامه اجرای مدیریت بهره وری و نگهداری از پارك های جنگلی و توسعه فضای سبز شهر تهران در قالب تبصره 1 ماده 2 قانون ملی شدن جنگل ها و مراتع كشور بین وزارت جهاد كشاورزی و شهرداری تهران به امضاء رسید، اظهار داشت: در این راستا، 624 هكتار از اراضی بوستان جنگلی سرخه حصار به شهرداری منطقه 13 به مدت 30 سال واگذار شد كه با انعقاد این تفاهم نامه، شهرداری منطقه 13 مبادرت به اجرایی كردن پروژه های مربوط به قطب گردشگری شرق تهران مطابق با ماموریت های زیست محیطی كرد.
وی با اشاره به فراخون عمومی و مناقصه مربوط به بازارگل و گیاه و راه اندازی اقامتگاه بوم گردی (بوم كلبه) اظهار داشت: با عنایت به پیگیری های انجام شده و برگزاری جلسات گوناگون قطب گردشگری شرق تهران، برای نخستین بار فراخوان جذب سرمایه گذار به نتیجه رسید و توانستیم در چارچوب قرار داد مشاركتی، دو پروژه مربوط به گردشگری در این منطقه را به مرحله اجرایی در بیاوریم.
رحمان زاده " راه اندازی اقامتگاه بوم گردی" را یكی از پروژه های قطب گردشگری شرق تهران برشمرد و اضافه كرد: این پروژه در زمینی به مساحت 5233 متر مربع با امكانات مختلفی از قبیل كلبه، بوفه، رستوران، پاركینگ و... راه اندازی می شود.
شهردار منطقه 13 با اشاره به تعریف 12 غرفه رستوران و 12 كلبه در این پروژه گفت: علاوه بر اینكه كلبه ها همراه با امكانات كامل، محل مناسبی برای اسكان موقت گردشگران هستند، در رستوران های این اقامتگاه، ازمواد غذایی ارگانیك برای طبخ غذا استفاده می شود تا گردشگران بتوانند تجربه زندگی در یك زیست بوم خاص را تجربه كنند.
طبق گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 13، وی درباب جزئیات پروژه دیگر با عنوان بازار گل و گیاه نیز گفت: ضمن طراحی و جانمایی چندین غرفه پرتابل، پروژه بازار گل در زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع با زیر بنای ۵۱۴۳ متر مربع راه اندازی می شود.
شهردار منطقه 13 هدف از اجرایی كردن این پروژه ها را ارتقای سرانه های فرهنگی، فضای سبز، خدماتی و رفاهی در این منطقه عنوان نمود و تصریح كرد: با عنایت به رویكرد منطقه در تبدیل بوستان جنگلی سرخه حصار به قطب گردشگری شرق تهران، در نظر داریم این محدوده باارزش را تبدیل به محلی برای حضور بیشتر مردم نماییم تا شهروندان بتوانند با طی مسافتی كم، تجربه جدیدی از طبیعت گردی را در دل پایتخت كسب كنند.
منبع:

1398/08/19
21:32:23
5.0 / 5
1865
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد