تأثیر اینترنت و بنزین بر سفر

تأثیر اینترنت و بنزین بر سفر

به گزارش سفرگو رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی از تأثیر منفی قطع دسترسی به سایت های خرید و فروش بلیت پروازهای خارجی اطلاع داد و اظهار داشت: سفر كه فقط جنبه تفریحی ندارد. ما درباره رفتن مردم به «آنتالیا» صحبت نمی نماییم. مردم گاهی هم سفرهای فوری، كاری یا درمانی دارند. باید زمان قطع اینترنت برای این گروه پیشبینی هایی می شد.


یك روز بعد از قطع اینترنت، سایت های فروش آن لاین بلیت قطار و هواپیما با انتشار آدرس وب سایت های خود اعلام نمودند دسترسی به این سامانه ها به صورت مستقیم برقرار شده است اما همچنان در بعضی از نقاط كشور مردم امكان خرید اینترنتی چنین خدماتی را ندارند، و سیستم های فروش در پایانه های ریلی و پروازی بسته است. در نتیجه بلیت ها به صورت دستی و گاهی با قیمت هایی متفاوت از آنچه سامانه های آنلاین فروش اینترنتی درج شده، فروخته می شود.
حرمت الله رفیعی در شرح وضع موجود به ایسنا اظهار داشت: دسترسی آژانس های مسافرتی و مردم به بلیت پروازهای خارجی كاملا قطع شده است. البته آژانس ها به خاطر شبكه اینترنت داخلی (اینترانت) امكان خرید و فروش بلیت قطار و یا هواپیما در مسیرهای داخلی را دارند اما بسیاری از مردم چنین دسترسی ندارند.
وی افزود: بیشترین فروش آژانس ها هم از بلیت پروازهای خارجی است. حتی بلیت های رزرو شده قبلی را نمی توان صادر كرد. آژانس های مسافرتی مستأصل شده اند و امكان اطلاع رسانی هم ندارند، چون تنظیم چنین اطلاع رسانی هایی روی شبكه های مجازی انجام شده بود.
رفیعی افزود: انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران نامه ای را به وزارت ارتباطات فرستاده كه برای صنف گردشگری تدبیری كند اما پاسخ روشنی دریافت نكرده ایم. باید در این شرایط كه اینترنت قطع شده است ابزاری برای مسافران تامین گردد.
او درباره دسترسی برخی سایت های آنلاین فروش خدمات گردشگری به اینترنت و فعالیت بدون مشكل آنها در این شرایط، اظهار داشت: آیا جای پرسش و تردید وجود ندارد كه چگونه بعضی از این وب سایت ها به ایرلاین های خارجی دسترسی دارند و می توانند بلیت فروشی كنند اما آژانس های مسافرتی از این امكان محروم شده اند. ما با سازمان هواپیمایی در اینباره مكاتبه كردیم تا از راه وزارت ارتباطات مشكلات مربوط به فروش خدمات سفر حل شود.
رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی ایران بیان كرد: ما یك منافع ملی داریم یك منافع شخصی. وقتی منافع ملی مطرح است نادیده گرفتن منافع شخصی طبیعی است اما خوب است كه تدبیر هم داشته باشیم. مثلا همین اینترنت كه به هر علتی قطعی شده، به منافع شخصی همه ما صدمه وارد كرده و به صنف گردشگری و هر صنف دیگری كه همه اموراتش را اینترنتی انجام می دهد، لطمه جدی تری وارد كرده است. حالا اگر احساس نماییم منافع ملی به خطر می افتد از منافع شخصی عدول می نماییم اما آیا حالا چنین احساسی شكل گرفته است؟
او درباره تأثیر سهمیه بندی بنزین در مسافرت هم اظهار داشت: توجیه آورده اند مردم چون «دور دور» می كردند و بنزین زیاد مصرف می شد آنرا سهمیه بندی و گران كرده اند تا سوخت كمتری مصرف شود. اگر می خواهند جلوی زیاده روی مصرف در بنزین را بگیرند پس چرا جلو قاچاق سوخت را كه تریلی تریلی انجام می شود، نمی گیرند یا چرا برای ترافیك سنگینی كه برپایه مدیریت نادرست شهری اتفاق افتاده چاره جویی نمی كنند. این چه توجیهی است كه برای مدیریت سوخت در رسانه ملی مطرح نمودند.
رفیعی افزود: حالا هم برای كنترل شرایط، اینترنت را قطع كرده اند. پس تكلیف اصناف و اداراتی كه همه كارهایشان را اینترنتی انجام می دهد چه می شود. اظهارات مسؤولان نشان داده است آنها قبلا پیشبینی چنین واكنش هایی را كرده بودند پس چرا برای تامین ابزار كار اصنافی مثل گردشگری پیشبینی های لازم را نكرده بودند.1398/09/02
08:09:29
5.0 / 5
1583
تگهای خبر: آنلاین , خدمات , خرید , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد