موسوی:

قطع اینترنت ضروری بود

قطع اینترنت ضروری بود

به گزارش سفرگو سخنگوی وزارت خارجه اعلام نمود: در ششم دسامبر(15 آذر ) نشست كمیسیون مشترك برجام با حضور ایران و كشورهای 1+4 در سطح معاونین وزرای خارجه این كشورها انجام می شود.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، سیدعباس موسوی در نشست خبری امروز خود اضافه كرد: در این جلسه آخرین تحولات مربوط به برجام مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
وی در پاسخ به این پرسش كه آیا این نشست در وین برگزار می شود اظهار داشت: احیانا این نشست در این شهر برگزار می شود.
این دیپلمات كشورمان در پاسخ به این پرسش كه چندی قبل وزارت خارجه با عنایت به تحولات رخ داده درعراق به شهروندان ایرانی سفارش كرد كه به این كشور سفر نكنند و سفرهای زیارتی به این كشور نیز قطع شده بود. آیا در جریان هستید كه این سفرها بار دیگر شروع شده است یا نه؟ گفت: من در جریان از سرگیری مجدد سفرهای زیارتی به این كشور نیستم ولی با عنایت به شرایط موجود در عراق سفارش های مسافرتی ما در مورد این كشور كماكان سر جای خود است و طبیعی است كه افراد موقعی می توانند در آسایش به یك كشور سفر كنند كه در آنجا حداقل امنیت تضمین شده باشد.
وی افزود: آژانس های گردشگری برای پیگیری این مساله می توانند این مساله را با وزارت خارجه و نمایندگی های ما در عراق مطرح كنند و گزارشی از آخرین وضعیت آنجا دریافت نمایند و پس از آن برای انجام سفر به این كشور برنامه ریزی كنند.
سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به این پرسش كه اخیرا ویدیویی در رسانه های تركیه انتشار یافته كه گفته می شود در این ویدیو نشان میدهد كه فردی ایرانی در تركیه به قتل رسیده است و بعضی از ادعاها بیان كننده این مساله است كه این فرد مدیر یكی از كانال های تلگرامی است. آیا سركنسولگری ایران در مورد صحت این ویدیو و مسائل انتشار یافته در آن پیگیری هایی انجام داده است، اظهار داشت: طبیعتا پیگیری وضعیت این فرد بعنوان یك فرد ایرانی مورد توجه وزارت خارجه و نمایندگی ایران در تركیه است. ما منتظر گزارش رسمی مقامات قضایی و امنیتی تركیه در این زمینه هستیم و آماده هستیم كه كمك های كنسولی نیز در این ارتباط ارائه دهیم و همانطور كه گفتم برای مشخص شدن جزئیات این مساله و علت آن منتظر دریافت گزارش های رسمی از طرف مقامات تركیه هستیم.
سخنگوی وزارت خارجه همین طور در مورد سفر چندی قبل فرمانده كل ارتش پاكستان به تهران و جزئیات گفت وگوهای وی با مقامات ایران اظهار كرد: در مسافرت مهم فرمانده كل ارتش پاكستان به تهران ایشان دیدارهایی با مقام های ایران داشتند و در این دیدارها طیفی از مسائل و موضوعات مختلف همچون در ارتباط با روابط دو جانبه، مسائل منطقه ای و بین المللی عنوان شد.
وی اضافه كرد: در این دیدارها در مورد آخرین وضعیت مرزبان های ایرانی كه توسط گروه های تروریستی ربوده شده و به این كشور منتقل شدند نیز بحث و گفت و گو شد.
موسوی با اشاره به اینكه مسائل منطقه ای نیز جزء موضوعاتی بود كه در این رایزنی ها عنوان شد و در این ارتباط اشاره كرد: پاكستان همچون كشورهایی است كه با عنایت به رابطه خوبی كه با ایران دارد مشتاق كاهش تنش بین كشورهای منطقه است و در واقع انجام گفت و گو و همكاری بین كشورهای این منطقه می باشد. ایران نیز از حسن نیت پاكستان استقبال كرده و ما از اقداماتی كه موجب كاهش تنش و افزایش همگرایی در منطقه شود حمایت می نماییم.
سخنگوی وزارت خارجه در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به عملكرد معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه تصریح كرد: این معاونت یكی از فعال ترین معاونت های وزارت خارجه است.
وی در همین چارچوب اظهار داشت: البته همانطور كه ما بارها گفته ایم وزارت خارجه كار تصدی گری در امور اقتصادی نمی كند و تنها كاری كه می كند بسترهای لازم را برای كار اقتصادی خارجی و كاهش موانع انجام می دهد كه ما در این راستا در حال برداشتن گام هایی هستیم و به وظایف خود در این ارتباط عمل می نماییم.
سخنگوی وزارت خارجه در ادامه نشست خود با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار یكی از رسانه های خارجی در خصوص اینكه با عنایت به قطع اینترنت در طول یك هفته گذشته در ایران این مساله موجب قطعی اینترنت بعضی از سفارتخانه های خارجی در ایران شده بود و آنها در انجام امور روزمره خود همچون امور كنسولی برای اتباع ایرانی با مشكل روبرو شده بودند و آیا وزارت خارجه تدابیری اندیشیده تا در صورت بروز چنین مسائلی بار دیگر آنها با مشكل روبرو نشوند، گفت: در روزهایی كه این صورت گرفت این اقدام ضروری بود. شما می دانید كه ممكنست گاهی از یك ابزار مشروع عده ای به صورت نامشروع استفاده كنند و طبیعی است كه در چنین شرایطی مقامات مسئول به فكر چاره بیفتند كه شرایط را كنترل كنند.
موسوی با تاكید بر اینكه جمهوری اسلامی ایران دسترسی آزاد اطلاعات را به رسمیت شناخته است و ابزارهای لازم در این زمینه در كشورمان برقرار است، اظهار داشت: البته طبیعی است كه در موقع بحران ها ما گاهی با این محدودیت ها مواجه شویم. من می خواهم در این زمینه یك مثالی بزنم. مثلا وقتی یك منطقه آتش می گیرد. شما به جهت اینكه آتش شعله ور نشود مجبور می شوید كه گاز آن منطقه را قطع كنید و این به معنای محروم كردن مردم آن منطقه از این مساله نیست. بلكه برای جلوگیری از گسترش آتش این قطعی صورت گرفته است.
وی در ادامه پاسخ خود به خبرنگار اضافه كرد: در مورد سفارتخانه های خارجی، شركت ها و خبرنگاران خارجی از همان اول تمهیداتی اندیشیده شد و تا آنجا كه می دانم وزارت ارشاد اقداماتی را برای خبرنگاران خارجی جهت برخورداری آنها از اینترنت انجام داد. به سفارتخانه های خارجی در تهران نیز تسهیلاتی داده شد و راهكارهایی به آنها ارائه شد كه آنها بتوانند امور جاری و كنسولی خودرا در این شرایط انجام دهند و الان نیز كه اینترنت در همه كشور برقرار شده است.
سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به این پرسش كه با عنایت به اتفاقاتی كه در كشور رخ داد، بعضی از مقامات آمریكایی مدعی شدند كه این اتفاقات با عنایت به فشار حداكثری آمریكا مقابل ایران صورت گرفته و از دیگر سو آیا این اتفاقات تاثیری در مذاكرات و سیاست خارجی ایران داشت؟ گفت: همانطور كه اشاره كردم اتفاقات رخ داده اتفاقات ناخوشایندی بود و این اتفاقات با عنایت به ناآرامی های غیرقانونی كه گاهی انجام شد بر تمام شئون زندگی ما و مردم ما اثر گذاشت.
موسوی افزود: اینكه عده ای خیال كنند بر اثر فشارها و اقداماتی كه آنها مقابل ایران انجام داده اند این اتفاقات رخ داده است من چنین چیزی را قبول ندارم. البته سوء استفاده آنها از این وقایع را رد نمی كنم. اسناد در این زمینه وجود دارد.
وی با اشاره به اینكه بعضی از كشورهایی كه از اغتشاشگران حمایت كردند در چند ماه گذشته به دنبال وارد كردن فشار حداكثری به مردم ایران بوده و هستند، اظهار داشت: در چنین شرایطی ایران آنقدر از استواری برخوردارست كه دست به اصلاحات اقتصادی می زند.
سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به وظایف وزارت خارجه اشاره كرد: من خیلی اثر ویژه ای ناشی از این اتفاقات بر روی این مسئله و وظایف نمی بینم و امیدوارم كه بقیه كشورها نیز به خودشان بیایند و دست از دخالت در امور دیگر كشورها بردارند.
موسوی در پاسخ به این پرسش كه آیا سفیر ایران در كرواسی با برانكو سرمربی سابق پرسپولیس برای تصدی گری او بر تیم ملی رایزنی و گفت و گو كرده است، اظهار داشت: اطلاعات من در مورد این مساله در همان اندازه ای است كه در اخبار انتشار یافته و چیزی بیشتر از آن نمی دانم.
وی همچنین در مورد زمان برگزاری كمیسیون مشترك ایران و تركیه و تعیین زمان دقیق آن اظهار داشت: در مورد تعیین زمان دقیق آن همچنان در حال رایزنی با مقامات تركیه هستیم و هنوز زمان دقیق آن مشخص نشده است.
این دیپلمات كشورمان در مورد گزارش اخیر نیویورك تایمز در مورد اسنادی كه بیان كننده حضور ایران در عراق است و مواردی كه در این اسناد به سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران نسبت داده شده است، گفت: با بررسی های اولیه ای كه صورت گرفت. این اسناد ادعایی مورد تایید نیست و گشتن رد پای ایران در كشور همسایه عراق كه رابطه عمیقی بین دو كشور وجود دارد و شاهد پیوندهای ناگسستنی بین دو ملت ایران و عراق هستیم كار دشواری نیست و نیازی به سندسازی و جعل ندارد.
موسوی با تاكید بر اینكه ما چیز پنهانی در عراق نداریم، اظهار نمود: در زمان حمله داعش به عراق ایران به صورت علنی و به درخواست دولت عراق در این كشور حضور پیدا كرد تا به دولت و مردم این كشور برای مبارزه با داعش كمك نماید.
وی در مورد سردار قاسم سلیمانی نیز اظهار داشت: شخص سردار سلیمانی بعنوان یك چهره اثرگذار، طبیعی است كه مورد بغض بعضی از افراد باشد و آنها بخواهند چهره محبوب ایشان را مخدوش كنند.
سخنگوی وزارت خارجه در بخش دیگری از صحبت های خود در نشست مطبوعاتی اش با خبرنگاران با اشاره به اتفاقات اخیر در ایران اظهار داشت: اتفاقات رخ داده ناخوشایند بود و از آن ناخوشایندتر دخالت شخصیت ها و كشورهای بیگانه در امور داخلی ایران بود.
وی با اشاره به اینكه ما اعتراض مردم را حق آنها می دانیم و در قانون اساسی نیز بر این مساله تاكید گردیده است، اشاره كرد: ما تجمعات مسالمت آمیز در كشور را به رسمیت می شناسیم و در سال های گذشته شاهد برگزاری اعتراضات مسالمت آمیز از طرف مردم بوده ایم و مردم اعتراضات خودرا در مورد بعضی از مسائل بیان نمودند.
وی با اشاره به اینكه حساب اغتشاشگران و سوء استفاده كنندگان از بسترها برای اعتراض از مردم جدا است، اظهار داشت: در واقع حساب مردم از گروه هایی كه خط گرفته بودند و مسلحانه وارد این عرصه شده اند، جداست.
وی اضافه كرد: امیدواریم كشورهایی كه دانسته یا نادانسته كه بیشتر بنظر می رسد دانسته از اغتشاشگران حمایت كرده اند مسئولیت این اقدام خودرا بپذیرند، اظهار داشت: در جریان این اعتراضات شاهد انجام اقداماتی از طرف گروه های تروریستی بودیم و از دیگر سو از بعضی از كشورها نیز تعجب می نماییم كه سطح وزیر خارجه و یا سخنگوی خودرا به حدی پایین آورده بودند كه از اغتشاشگران می خواستند از اقدامات آشوبگرانه خود فیلم گرفته و برای آنها ارسال نمایند و این مایه تاسف است.
وی اقدام بعضی از كشورها در پشتیبانی از اغتشاشگران را دخالت در امور داخلی ایران عنوان نمود و اظهار داشت: به آنها سفارش می نماییم كه آنها راهپیمایی هایی كه این روزها همچون امروز در ایران برگزار می گردد را ببینند تا مشاهده كنند كه مردم واقعی در كشور ما چه كسانی هستند.
این دیپلمات ارشد كشورمان همچنین با اشاره به اینكه امروز فرستاده ویژه كره جنوبی به ایران سفر می كند در مورد علت این سفر اظهار نمود: با عنایت به بدهی هایی كه كره جنوبی به ایران داشت در مقطعی رئیس كل بانك مركزی ایران به سئول سفر كرد و در آنجا توافق شد كه از منابع ما در آنجا برای خرید بعضی از اقلام همچون دارو استفاده گردد. پس از تحریم جدید بانك مركزی توسط آمریكا آنها (كره جنوبی) بر خلاف توافق عمل كردند و گفتند كه امكان انجام این امور را ندارند. این مسئله موجب اعتراض شدید ایران شد و به دنبال این تحولات آنها خواستند كه فرستاده ویژه ای را به ایران اعزام كنند كه ما نیز پذیرفتیم.
موسوی با اشاره به اینكه ما امیدواریم كره جنوبی در اقدام خلاف قانونی خود تجدید نظر كند و صادرات اقلام از این كشور به ایران از سر گرفته شود، اشاره كرد: آنها خود موانعی را در این ارتباط ایجاد كردند و الان باید این موانع را برطرف كنند.
وی همچنین در مورد صحبت های اخیر عادل الجبیر و تعیین شرط و شروط از طرف وی برای مذاكره با ایران همچون اینكه دیگر حادثه ای مثل آرامكو تكرار نشود، اظهار نمود: آقای عادل الجبیر هر از گاهی سخنانی را بیان می كند كه این سخنان با واقعیت ها در منطقه مطابقت و همخوانی ندارد.
وی اظهار داشت: ما همواره اعلام نموده ایم كه خواستار گفت و گو با همسایگان مان هستیم و همسایگان اولویت ما محسوب می شوند ولی این مساله نباید آنها را به این توهم بیندازند كه هر گونه می خواهند شرط و شروط بگذارند و سیاست هایی را القا كنند كه وجود خارجی ندارند.
وی با اشاره به اینكه ما در عمل نشان داده ایم كه همسایگان اولویت اصلی سیاست خارجی ایران هستند و در این زمینه به چه میزان جدی هستیم، افزود: اینكه برخی این فرصت ها را با تعیین شرط و شروط هایی از دست می دهند به خودشان مربوط می شود.
این دیپلمات كشورمان همین طور در پاسخ به سوالی در ارتباط با حكم اخیر دادگاهی در آمریكا برای پرداخت غرامت ۱۸۰ میلیون دلاری از طرف ایران به جیسون رضائیان خبرنگار واشنگتن پست گفت: آقای جیسون رضائیان برمبنای شواهد، مدارك و اعترافاتی كه خود ایشان در محیط باز و آرامی انجام داده است متهم امنیتی است. ایران همان زمان با عنایت به جرمش برای او مجازاتی تعیین كرد ولی در ارتباط با این مجازات تخفیف داده شد و این مجازات به حبس تبدیل شد.
وی افزود: بعد از مدتی وی برمبنای مصوبه شورای عالی امنیت ملی و در قالب هایی مورد عفو قرار گرفت و پرونده بازداشت مورد تبادل قرار گرفت.
وی با اشاره به اینكه ایران به وی لطف كرد در حالی كه می توانست مجازات سنگینی به او بدهد چونكه جرم او محرز بود افزود: ایشان از وضعیت خودشان سوءاستفاده می كند و این از عجایب روزگار است.
وی با اشاره به اقدام دادگاه آمریكایی در دادن چنین حكمی اظهار نمود: به مقامات قضایی آمریكا سفارش می نماییم كه گول نخورند و حواسشان باشد كه در چه وادی قدم می گذارند.
وی همچنین با اشاره به سوء استفاده مقامات آمریكایی از پول های بلوكه شده ایران در این كشور و صدور احكام این چنینی با عنایت به این اموال اظهار نمود: آنها پول های ایران را به صورت غیر قانونی در آنجا نگه داشته اند و اساسا روزی روزگاری این اموال به خزانه ما بازمی گردد. ما در چندین موارد برمبنای اقدامات قانونی كه انجام داده ایم توانسته ایم پول هایی كه بلوكه شده است را پس بگیریم و الان آنها از پول های بلوكه شده ما ولخرجی می كنند ولی اساسا روزی این پول ها را از آنها خواهیم گرفت و به ملت ایران باز خواهد گشت.
این دیپلمات كشورمان در پاسخ به سوالی كه ایران چندی قبل اعلام نمود گزارشی از حمله به كشتی ایرانی (سابیتی) در دریای سرخ به شورای امنیت سازمان ملل داده است و الان این گزارش و بررسی آن در چه مرحله ای است، اشاره كرد: آنها در حال بررسی این گزارش هستند و ما اعلام نموده ایم كه برمبنای شواهد و قرائن این حمله توسط موشك یا توسط بعضی از ابزارهای تخریبی بزرگ انجام شده است. ما منتظر هستیم كه ببینیم چه اقدامی از طرف آنها در مورد این گزارش صورت می گیرد.
این دیپلمات اشاره كرد: ایران این حق را برای خود محفوظ داشته است كه وقتی به صورت قطعی محرز شد كه كدام كشور در این قضیه نقش داشته است پاسخ لازم را در موقع مناسب به آن بدهد.
سخنگوی وزارت خارجه همچنین در پاسخ به سوالی در ارتباط با شكایت ایران از بعضی از رسانه های فارسی زبان به سازمان آفكام به خاطر نوع عملكردشان در ارتباط با تحولات اخیر در ایران تصریح كرد: ما بارها اعلام كردیم كه در اتفاقات اخیر حساب مردم را از اغتشاشگران جدا می دانیم. شاهد این بودیم كه بعضی از بیگانگان از این اغتشاشگران حمایت می كردند. این حمایت ها، به صورت امنیتی و رسانه ای بود. چنانچه بعضی از رسانه های فارسی زبان برنامه های عادی خودرا لغو كرده بودند و برنامه فوق العاده پخش می كردند و تشویق به آشوبگری می كردند تا این اعتراضات مردمی را به سمت دیگری سوق دهند عملكرد آنها در این زمینه مستندسازی شده و به آفكام گزارشی در این ارتباط ارائه شده، شكایت هایی نیز در مورد این نوع حمایت ها تنظیم كرده ایم كه آنرا ارائه خواهیم كرد. آنها باید پاسخگوی اقدامات شرورانه خود در كشور ما كه با پشتیبانی از اغتشاشگران و گروه های تروریستی كه گاهی مسلح نیز بودند انجام دادند باشند.
موسوی در پاسخ به سوالی در ارتباط با تهدید آمریكایی ها در مورد لغو معافیت های هسته ای ایران اشاره كرد: ما مقامات آمریكایی را در موقعیتی نمی بینیم كه بخواهند در مورد تعهدات ما در برجام اظهار نظر كنند چون آنها از این توافق خارج شده اند. به آنها ارتباطی ندارد كه ایران درباب تعهدات خود چه كاری انجام می دهد.
وی همین طور به همكاریهای ایران با آژانس اشاره نمود و اظهار داشت: گزارش های مختلفی كه آژانس منتشر نموده است نشان دهنده عمق همكاریهای ایران و آژانس است. ایران با این نهاد بین المللی در تعامل است و امیداریم آژانس در دوران جدید و مدیریت جدید خود فارغ از سوگیری های سیاسی و فشار بعضی از كشورها بی طرفی خودرا حفظ كند و ایران نیز با حسن نیت به همكاریهای خود با آژانس ادامه خواهد داد.
سخنگوی وزارت خارجه در مورد اظهارات دبیركل اتحادیه عرب در خصوص اینكه اقدام ایران در پذیرش سفیر جدید یمن خلاف مصوبات شورای امنیت است، اظهار داشت: ما این انتقاد را رد می نماییم، به نظر ما دولت مستقر در صنعا دولتی قانونی می باشد كه مراودات منطقه ای و جهانی دارد و مورد گفت وگوی كشورهای مختلف همچون كشورهای اروپایی و سازمان ملل است. در همین چارچوب نماینده دولت یمن بعنوان دولت مستقل و قانونی در این كشور در تهران حضور پیدا كرده است و بعنوان سفیر مشغول به فعالیت است. طبیعی است كه دولت یمن به بعضی از كشورها سفیر اعزام كند و ایران نیز سفیر آنها را پذیرفت و با آنها تعامل دارد.
موسوی همین طور در مورد تلاش بعضی از كشورهای فرامنطقه ای برای ایجاد ائتلاف در خلیج فارس و تنگه هرمز به بهانه مقابله با اقدامات ایران تصریح كرد: ما هر گونه حضور و نقش آفرینی نیروهای بیگانه در منطقه را رد می نماییم و معتقدیم كه حضور آنها موجب افزایش تنش در منطقه و بی ثباتی خواهد شد. ما به همسایگان خود اعلام نموده ایم كه امنیت خریدنی و وارداتی نیست. مبنای ایجاد امنیت در منطقه مشاركت همه كشورهای منطقه در این زمینه است.
وی افزود: همه كشورهای منطقه در ایجاد امنیت در منطقه نقش دارند و طرح ایران در همین راستاست.
این دیپلمات اضافه كرد: امیدواریم كشورهای منطقه به این طرح خیرخواهانه ایران پاسخ مثبت دهند و بعضی از آنها دست از توهم بردارند و بدانند حضور كشورهای فرامنطقه ای موجب تنش خواهد شد.
موسوی با اشاره به اینكه تا كنون سه كشور به نامه رئیس جمهور در مورد طرح صلح امید پاسخ داده اند، گفت: احیانا دیگر كشورها در حال بررسی این طرح هستند.
وی در این جلسه مطبوعاتی ضمن محكوم كردن صحبت های وزیر دفاع فرانسه در كنفرانس منامه گفت: ایشان در این جلسه بعضی سخنان نامربوطی را مطرح نمودند كه از دید ما محكوم است. او در این جلسه آمریكا را تشویق به نقش آفرینی بیشتر مقابل كشورهای منطقه كرد. ما این اقدامات و اظهارات را سازنده نمی دانیم و بر خلاف سیاست های اعلام شده از طرف مقامات این كشور قلمداد می نماییم.
موسوی در همین رابطه اظهار داشت: بنظر می رسد تناقضی بین صحبت های وزیر خارجه فرانسه و وزیر دفاع این كشور و آنچه كه در جلسات علنی و خصوصی مقامات این كشور به ما می گویند وجود دارد.
وی در این نشست در پاسخ به سوال دیگری در ارتباط با سفر معاون رئیس جمهور آمریكا به اربیل و دیدار وی با مقامات این منطقه و اینكه آیا این سفر ممكنست در روابط ایران و اربیل تاثیر منفی بگذارد و آمریكایی ها تلاش كنند این روابط را تحت تاثیر قرار دهند، اظهار داشت: روابط ما با دولت مركزی عراق و اقلیم كردستان كه آنرا قسمتی از عراق می دانیم رابطه خوبی است. از گذشته روابط ما مثبت بوده است. ایران در موقع سختی ها به كمك دولت مركزی عراق و دوستانمان در اقلیم رفته و به آنها كمك كرده است.
موسوی اشاره كرد: شاهد یك بدسلیقگی از طرف آقای پنس بودیم كه او بر خلاف رویه دیپلماتیك سفر مستقلی به این منطقه كرد، در حالی كه پایتخت دولت عراق بغداد است و باید همه روابط مناسبات از كانال دولت مركزی بغداد عبور كند.
وی با اشاره به اینكه ما به این مانور تبلیغاتی بی حاصل توجهی نمی نماییم، اظهار داشت: دوستان ما در اقلیم نیز به این مسائل توجه نمی كنند و روابط ما با آنها محكم تر از آن است كه آمریكا بخواهد در آن خللی ایجاد كند.
سخنگوی وزارت خارجه همین طور در این جلسه با ارائه گزارشی از سفرهای اخیر بعضی از مقام های خارجی به تهران و با اشاره به اینكه این رفت و آمدها ادامه دارد، اظهار داشت: چند مقام ارشد كشورمان نیز سفرهایی به دیگر كشورها خواهند داشت كه بعد از نهایی شدن اطلاع رسانی می شود.
وی همین طور در پاسخ به سوالی در مورد اظهارات بعضی از مقامات آمریكایی و متحدان آنها برای افزایش فشار به ایران به دنبال حوادث اخیر در كشور اظهار داشت: حمایت هایی كه آنها از اغتشاشگران كردند دخالت در امور داخلی ایران و در امتداد سیاست های خصمانه و فشار حداكثری است كه مقامات آمریكا مقابل تهران پیگیری می كنند.
وی اظهار داشت: این اظهارات و مداخلات را از باب خیرخواهی و دوستی با ملت ایران نمی دانیم آنها به دنبال زنده كردن تنش ها و افزایش آن در ایران هستند.
وی افزود: برای مقابله با این فشارها و تهدیدها اقداماتی از نوع بررسی های حقوقی و مستندسازی انجام شده كه آنرا به مراجع بین المللی ارائه می نماییم.
موسوی در این جلسه هفته بسیج را تبریك گفت و همین طور ۱۰ آذر، روز مجلس را گرامی داشت و بر نقش و جایگاه مجلس اصرار كرد.
وی در این ارتباط اضافه كرد: دولت و وزارت خارجه رابطه خوبی با مجلس دارند و بارها آقای ظریف در مجلس حضور پیدا كرده و به سوالات نمایندگان پاسخ داده است و این روند تعاملی ادامه خواهد داشت.
منبع:

1398/09/04
23:12:15
5.0 / 5
2100
تگهای خبر: خرید , زندگی , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد