بازدید مجازی از مقبره توت عنخ آمون در لندن

بازدید مجازی از مقبره توت عنخ آمون در لندن

سفرگو: نمایشگاه آثار مقبره « توت عنخ آمون» كه چندی قبل فعالیت خودرا در گالری «ساعتچی» لندن آغاز كرده،  برای بازدیدكنندگان این فرصت را فراهم نموده است تا بتوانند بازدید از این مقبره را با استفاده از واقعیت مجازی تجربه كنند.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، نمایشگاه بزرگ آثار مقبره «توت عنخ آمون»، فرعون جوان مصر باستان كه قبل تر به شهرهای لس آنجلس و پاریس سفر كرده و بیشتر از ۱.۴ میلیون بازدیدكننده را به محل برگزاری نمایشگاه كشانده بود، مدتی است به ایستگاه سومش از تور جهانی یعنی لندن رسیده است. این دفعه مدیران برگزاری این نمایشگاه امكان مشاهده فضای مقبره «توت عنخ آمون» را با استفاده از فناوری واقعیت مجازی برای بازدیدكنندگان فراهم نموده اند.
این بازدید مجازی هشت دقیقه ای كه با عنوان «توت عنخ آمون: وارد مقبره شوید» به بازدیدكنندگان نمایشگاه مقبره فرعون طلایی معرفی شده به همت كمپانی سرگرمی « سیتی لایتس» كه توسط « جول نیوتن» فیلمساز هالیوودی تاسیس شده، امكان پذیر شده است.
«نیوتن» معتقد می باشد یك مخاطب عادی جهت استفاده از هدست های واقعیت مجازی به دنبال یك دلیل است و با عنایت به علاقه مندانی كه « توت عنخ آمون» به سمت خود جذب كرده است هیچ انگیزه ای نمی تواند بزرگتر از او باشد.
بعد از آن كه بازدیدكنندگان این نمایشگاه از هدست واقعیت مجازی استفاده می نمایند خودرا در «دره پادشاهان» می یابند و می توانند نسخه ای فوتورئالیستیك از مقبره « توت عنخ آمون» و گنجینه های داخل آنرا كه در سال ۱۹۲۲ توسط « هاوارد كارتر» كشف شده، ببینند.
قبل از لندن، پاریس میزبان بیشتر از ۱۵۰ اثر باستانی مقبره این فرعون بود. طبق آخرین گزارش ها، بیشتر از ۱.۳ میلیون بلیت این نمایشگاه در پاریس به فروش رفت و ركورد پربازدیدترین نمایشگاه تاریخ فرانسه كه قبل تر به یكی از نمایشگاه های هنری «لود مونه» تعلق داشت، به نام نمایشگاه مصر باستان ثبت گردید.
نمایشگاه «گنجینه مقبره فرعون طلایی» بعد از لندن در هفت شهر مختلف دیگر به معرض نمایش گذاشته خواهد شد. فعالیت این نمایشگاه تا تاریخ سوم می سال ۲۰۲۰ در لندن ادامه خواهد داشت.
منبع:

1398/09/08
10:21:20
5.0 / 5
2140
تگهای خبر: باستانی , سفر , فضا , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد