شهردار سنندج:

سنندج پایتخت نوروز در ایران می شود

سنندج پایتخت نوروز در ایران می شود

به گزارش سفرگو ایسنا/كردستان شهردار سنندج، با اشاره به اینكه به دنبال این هستیم كه سنندج پایتخت نوروز در ایران و قسمتی از آسیا شود، اظهار داشت: در دو سال قبل نوروزهای متفاوتی در استادیوم 25 هزار نفری شهر سنندج برگزار شده است.


حشمت الله صیدی امروز(۲۰آذر) در دیدار با وزیر اتریش در ایران، اظهار نمود: كردستان مردمانی خونگرم، میهمان نواز و صادق دارد كه دارای آداب و رسوم و سنن های خاص مناطق كردنشین هستند.
وی اضافه كرد: بتازگی سنندج در شبكه خلاق یونسكو ثبت جهانی در زمینه موسیقی شده است.
شهردار سنندج، با اشاره به اینكه به دنبال این هستیم كه سنندج پایتخت نوروز در ایران و قسمتی از آسیا شود، بیان كرد: در دو سال قبل نوروزهای متفاوتی در استادیوم ۲۵ هزار نفری در شهر سنندج برگزار شده است.
صیدی عنوان كرد: با عنایت به اینكه وین پایتخت موسیقی جهان است و سنندج نیز شهر خلاق موسیقی شده است در این راستا برای اجرای برنامه های مشترك اعلام آمادگی می نماییم.
وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همكاری بین دو شهر وین و سنندج، ذكر كرد: سنندج آمادگی جذب سرمایه گذار در حوزه های مختلف همچون سوژه پسماند، رویدادهای فرهنگی، تالارهای موسیقی و راه اندازی تله كابین را دارد.
شهردار سنندج، اضافه كرد: با عنایت به خاصیت های توپوگرافی شهر سنندج و بافت قدیم آن در خواست داریم در بحث مطالعات حمل و نقلی و ترافیك شهر به ما كمك گردد كه بتوانیم برای توسعه حمل و نقل بسترسازی نماییم.
صیدی با اشاره به مطالعات تله كابین آبیدر، اشاره كرد: آمادگی داریم مطالعات تله كابین آبیدر را به سرمایه گذار اتریشی و اروپایی قرار دهیم و با عنایت به پتانسیل هایی در سنندج امیدواریم این تله كابین در این شهر راه اندازی شود.
منبع:

1398/09/20
21:20:56
5.0 / 5
2012
تگهای خبر: فرهنگی , یونسكو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد